چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

استاندار خوزستان خبر داد:

دو آزمایشگاه تشخیص و درمان کرونا دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خوزستان افتتاح شد

اهواز

استاندار خوزستان از تجهیز و افتتاح دو آزمایشگاه به منظور انجام تست های تشخیص و درمان کرونا ویروس در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش مفدا اهواز "غلامرضا شریعتی"،استاندار خوزستان در حاشیه این افتتاحیه بیان کرد:  دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  از نظر توان علمی و کارشناسی به گونه‌ای است که امکان رصد، پایش و انجام تست‌های لازم برای بیماری‌های مختلف را دارد و در زمینه تجهیزات نیز مشکلی وجود ندارد.

وی گفت:آزمایشگاه واقع در امانیه مخصوص بیماران استان خوزستان و آزمایشگاه دوم واقع در منطقه زیتون کارمندی برای پذیرش بیماران از استان های همجوار در نظر گرفته شده است.

شریعتی عنوان کرد: این آزمایشگاه مجهز به سه دستگاه است که می‌توانند همزمان کار تشخیصی دو مجموعه ۷۵ نمونه ای و یک مجموعه ۹۶ نمونه‌ای و مجموعا حدود ۲۵۰ نمونه آزمایشگاهی را همزمان انجام دهند. هر نوبت، کار حدود سه الی چهار ساعت طول می‌کشد، بنابراین در هر روز می‌توان دو بار کار تشخیص نمونه‌ها را انجام داد.

استاندار خوزستان ادامه داد: کیت‌های آزماشی نیز موجود و همه امکانات فراهم شده و امکان تشخیص زودرس افراد آلوده و بیمار در سریعترین زمان مقدور است. مردم آرامش خاطر داشته باشند که می‌توانیم در سریعترین زمان، بیماری را تشخیص دهیم و اقدامات کنترلی، پشتیبانی و حفاظتی را برای افرادی که آلوده می‌شوند، انجام دهیم و از این بابت جای نگرانی نیست.

وی گفت: بیمارستان‌هایی که برای قرنطینه لازم بوده نیز آماده شده است. این ویروس، خصلت‌های خاص خود را دارد و یک RNA ویروس است و باید با طمئنینه و حوصله برای کنترل آن گام برداریم. تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی علمی و کارشناسانه این کار را در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و سایر دانشگاه‌های تابعه استان انجام دهیم و امیدواریم با این تمهیدات بتوانیم سریعتر این بیماری را کنترل کنیم.

شریعتی بیان کرد: علاوه بر اینکه امکان تشخیص فراهم است، اساتید و پزشکان حاذق هم برای درمان آماده هستند. عزم جزم است که مشکلی در خوزستان پیش نیاید و تمام کارهای لازم برای بیمار مبتلا یا ناقل در خوزستان انجام خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.