چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

در راستای کنترل و مبارزه با ویروس کرونا؛

مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر به وزیر بهداشت نامه‌ نوشت

در راستای کنترل و مبارزه با ویروس کرونا؛

مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر، در خصوص ورود ویروس کرونا به کشور و لزوم حفظ سلامت دانشجویان نامه‌ای خطاب به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت منتشر کرد.

به گزارش مفدا، مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر باتوجه به شیو و گسترش کرونا ویروس در کشور در نامه‌ای خطاب به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت منتشر کرد و در آن با توجه به نقش خطیر وزارت بهداشت در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا از نقش قابل توجه و مسئولیت بزرگ هلال احمر به عنوان یک نهادهای خدمتگزار سلامت مردم، در حمایت از شکست کرونا یاد کرد.

در این نامه که به امضای دبیران کانون های هلال احمر وزارت بهداشت  رسیده، آمده است:

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

جناب آقای دکتر سعید نمکی

با سلام و احترام

همانگونه که حضرتعالی در جریان هستید، متاسفانه ایران عزیزمان با موضوع جدی و مهم؛ ورود کرونا ویروس به کشور و شیوع رو به افزایش آن رو به رو هستیم. بدون تردید نظر به اهمیت والا و حساسیت دوچندان موضوع از نگاه وزارت محترم بهداشت و جمعیت هلال احمر کشور، نقش قابل توجه و مسئولیت بزرگ این نهادهای خدمتگزار سلامت مردم، بیش از هر زمان دیگری پررنگ‌تر و خطیرتر قلمداد خواهد شد.

لذا بر اساس دو اصل مهم جمعیت‌های هلال احمر یعنی مبانی بشردوستی و خدمات داوطلبانه، کانون های هلال احمر دانشگاه های علوم پزشکی کشور آمادگی خود را جهت همراهی کامل در این زمینه و در چارچوب امکانات و اختیارات تعریف شده اعلام می‌دارند.

نکته‌ی حائز اهمیت دیگر، پتانسیل همکاری نهادهای مذکور در گسترش هرچه بیشتر  آموزش‌های رسانه‌ای صحیح از طرق مختلف است که انتظار می‌رود با تکیه بر توان علمی نیروهای متعهد، این موضوع نیز مورد توجه قرار بگیرد.

از سوی دیگر با بررسی دغدغه‌های مردمی طی روزهای گذشته و اولویت پیشگیری که در دستور کار قرار دارد، تشکیل ستادی منسجم به منظور مدیریت نحوه‌ی کنترل توزیع اقلام بهداشتی در استانها  کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

نظر به نقش انکارناپذیر خانواده ها در پیشگیری و کنترل این بیماری، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در پشبرد اجرای این طرح کاربردی با عنوان «هر خانه یک پایگاه سلامت» اعلام می‌داریم.

من الله التوفیق

دبیر مجمع کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش

اشکان کاظمی

دانشگاه علوم پزشکی جهرم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.