چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

در جلسه معاونت دانشجویی_فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با جمعی از مسئولان دانشگاه و دبیران شورای صنفی مطرح شد؛

بررسی اقدامات مناسب درخصوص پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در فضای دانشگاه

دکتر بارونی

جلسه معاونت دانشجویی_فرهنگی دانشگاه با حضور جمعی از مسئولان این معاونت از جمله دکتر بارونی معاون دانشجویی_فرهنگی، مهندس نکونام مدیر امور دانشجویی، لیلا یوسفی رئیس امور مالی و تعدادی از دبیران شورای صنفی برگزار شد. در این جلسه درباره اقدامات مناسب و در دستور کار این معاونت درخصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بحث و گفتگو شد.

به گزارش سرویس صنفی_رفاهی پایگاه خبری مفدا کرمان، جلسه بررسی اقدامات مناسب و در دستور کار معاونت دانشجویی_فرهنگی درخصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در سالن کنفرانس ساختمان صبا برگزارشد. این جلسه با حضور دکتر بارونی معاون دانشجویی_فرهنگی، مهندس نکونام مدیر امور دانشجویی، ایران محمودی رئیس اداره امور خوابگاه‌ها، مهدی غنچه‌پور رئیس اداره تغذیه، لیلا یوسفی رئیس امور مالی، محمد ده‌صلاحی مسئول اداره نقلیه، علیرضا مرزبان و امین جهادسروستانی و رضا شمسی دبیران شورای صنفی برگزار شد. در ابتدای این جلسه مدیر دانشجویی ضمن خوشامدگویی به اعضای جلسه شرحی از اقداماتی که تاکنون انجام شده شامل توزیع ماسک، دستکش و کلاه و روپوش جدید به پرسنل بخش تهیه، طبخ و توزیع مواد غذایی؛ نظارت بر رعایت موازین بهداشتی توسط پرسنل سلف سرویس؛ ضدعفونی مضاعف ظروف پس از شستشو؛ گندزدایی مرتب سطوح؛ حذف غذاهای خام ازجمله سبزی و سالاد از برنامه غذایی و جایگزین مناسب برای آن و شروع گندزدایی سطوح در خوابگاه‌ها ارائه گردید و مقرر شد اقدامات ذیل با محوریت نامه معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی وزارت خانه در اولویت انجام قرار گیرد.


۱_در فضاهای مجازی و کانالهای دانشجویی دستورالعمل کشوری پیشگیری از کرونا گذاشته شود و همچنین پمفلت و بروشورهای آموزشی از معاونت بهداشتی تهیه و در اماکن فرهنگی دانشجویی توزیع و نصب گردد.
۲_جهت بازدید کارشناسان بهداشتی معاونت بهداشتی و واحد مبارزه با بیماریها از خوابگاه‌ها و  سلف سرویس هماهنگی‌های لازم بعمل آید.
۳_خوابگاه‌های دانشجویی و سلف سرویس هر سه روز یک مرتبه توسط شرکت معرفی شده از معاونت بهداشتی ضدعفونی گردد.
۴_درصورت مشاهده فرد مشکوک به کرونا تا رسیدن کادر درمان، وی در یک اتاق جداگانه نگهداری و بلافاصله از طریق اورژانس به بیمارستان انتقال داده شود.
۵_شورای صنفی دانشجویان رابط جهت بررسی و پایش وضعیت بیماری در خوابگاه‌ها و سایر اماکن معرفی نماید و آموزشهای لازم به آنها داده شود.
۶_یک جلسه آموزشی با هماهنگی معاونت بهداشتی جهت توجیه کارکنان خوابگاه‌ها و کارکنان غذاخوری و آشپزخانه‌ها و همکاران گرامی گذاشته شود.
۷_درصورت وجود دانشجو در خوابگاه های دانشجویی و عدم تعطیلی دانشگاه، از طرف اداره مشاوره اقدامات لازم بعمل آید.
۸_در سالن غذاخوری، غذا در ظروف یکبارمصرف توزیع و از سرو غذا در سالن غذاخوری جلوگیری بعمل آید.
۹_اتوبوسهای حمل و نقل دانشجویی نیز ضدعفونی شوند.


خبرنگار:علی حسین‌نخعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.