چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

هیچ مورد مثبت از بیماری کرونا ویروس در سیستان نیست

زابل

با تایید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیماری کرونا ویروس در سیستان ظهور پیدا نکرده است.

به گزارش مفدا زابل، "دکتر هادی میرزایی" رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: ۵ مورد مشکوک به کرونا ویروس داشته ایم که نتیجه آزمایشات هر ۵ نفر  منفی بوده است.

وی در مورد تمهیدات دانشگاه گفت: بیمارستان ویژه تنفسی سینا با ۶۴ تخت و تجهیزات پیشرفته  جهت کروناویروس اختصاص یافته است .

دکتر میرزایی خاطر نشان شد: برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از شیوع بیماری، بیمارستان تنفسی  سینا را مختص بیماران احتمالی کروناویروس قرار دادیم در حالیکه  این بیمارستان  هنوز افتتاح رسمی نشده است  ، کادر درمانی با رعایت اصول حفاظتی در بیمارستان سینا مستقر هستند و اورژانس و سایر بخشهای آن برای خدمات دهی به این گونه بیماران آماده است..

وی افزود:  همکاران در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت . خانه های بهداشت و پایگاه های بهداشتی و ۱۱۵ سراسر سیستان ،  به ارائه آموزش چهره به چهره به مردم جهت جلوگیری از شیوع این بیماری می پردازند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل اضافه کرد : از همان روزهای اول شیوع بیماری کروناویروس در کشور چین و با توجه به همسایگی با کشور افغانستان، پایگاه بهداشتی مستقر در پایانه مرزی میلک، تمامی مسافران ورودی را کنترل می‌نماید و پس از شیوع این بیماری در کشور ما نیز تیم بهداشتی در فرودگاه زابل ، مسافران ورودی را کنترل می کند.

میرزایی اضافه کرد : کارشناسان بهداشتی حتی پس از مطلع شدن از ورود افرادی از شهرهایی که کروناویروس در آنجا شیوع پیدا کرده است با مراجعه به منازل آنها، کنترل لازم را انجام می دهند .

میرزایی ضمن تاکید به رعایت نکات بهداشتی اظهار داشت:  خطر این بیماری از آنفلوانزا چند ماه پیش کمتر است و  توصیه کرد به اخبار نادرست فضای مجازی توجه نکنند.

وی در پایان از همکاران دانشگاه علوم پزشکی زابل که خالصانه و دلسوزانه به وظایف خود عمل می کنند تقدیر و تشکر نمود و به این تعهد و تلاش ارج نهاد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.