دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳

نشست مشترک معاونان دانشجویی فرهنگی و مدیران دانشگاه های علوم پزشکی تهران و تهران برای بررسی راهکارهای مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار شد

نشست مشترک معاونان دانشجویی فرهنگی و مدیران دانشگاه های علوم پزشکی تهران و تهران برای بررسی راهکارهای مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار شد

شورای مدیران معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونت دانشجویی دانشگاه تهران در نشستی به همفکری و بررسی راهکارهای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونای جدید در دو دانشگاه پرداختند.

گالری عکس

به گزارش مفدا تهران، این نشست روز شنبه 3 اسفند 98 از ساعت 14:30 تا 16 با حضور دکتر سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران، دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مدیران و کارشناسان دو دانشگاه و نمایندگان دانشجویی، در سالن مطالعات فرهنگی ساختمان معاونت دانشجویی تشکیل شد.
در این جلسه ابتدا دکتر پورغریب در مورد ویروس کرونا و نحوه سرایت، راهکارهای مقابله با شیوع و انتقال کرونا ویروس توضیحاتی ارائه داد.
در ادامه قرار شد درمانگاه های هر 2 دانشگاه بصورت 24 ساعته و با حضور پزشک و پرستار، فعالیت کنند تا درصورت مشاهده موارد مشکوک بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.
همچنین مقرر شد، دانشگاه علوم پزشکی تهران یک ساختمان ایزوله برای قرنطینه بیماران احتمالی دختران و یک ساختمان نیز برای پسران در نظر بگیرد.
بر این اساس مقرر شد، از سوی نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی تهران لینک بازآموزی راهکار مقابله با ویروس ذکر شده (تهیه شده توسط معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان نظام پزشکی کشور) بمنظور دسترسی دانشجویان دانشگاه تهران در گروه ها و شبکه های مجازی آن دانشگاه منتشر شود.
مسئولان و مدیران حاضر در جلسه درخصوص مواردی که می تواند به پیشگیری و مقابله با این ویروس بیانجامد، بحث و گفت و گو کردند که موارد زیر مورد تاکید قرار گرفت:
با توجه به نیازهای مطرح شده از سوی مسئولان خوابگاه و نمایندگان شورای صنفی مقرر شد کلاس های آموزش برای مسئولان خدمات خوابگاه ها و سایر اماکن معاونت برگزار شود تا با راهکارهای ضدعفونی و پاکسازی فضاها آشنا شوند.
دستورالعمل های آنلاین در شبکه های مجازی به عوامل اجرائی انتقال داده شود و درمانگاه کوی بصورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی باشد. در محل های ورودی و خروجی خوابگاه ها مواد ضدعفونی قرار داده شود و دستکش و ماسک در اختیار دانشجویان بیمار و کارکنان قرار گیرد.
مواد شوینده و تجهیزات مورد نیاز برای شستشو و ضدعفونی خوابگاه ها در اسرع وقت آماده و نسبت به ضدعفونی کردن اماکن عمومی در دو دانشگاه اقدام شود.
فضای آشپزخانه قبل و بعد از نهار و شام کاملا ضدعفونی و تمیز شود.
از محلول های ضدعفونی برای نظافت نقاطی که مورد تماس افراد مختلف است، نظیر دستگیره های درب و پنجره، کلید و پریز برق، دستگیره های راهروها و غیره استفاده شود.
درخصوص سرویس های ایاب و ذهاب نیز مقرر شد با محلول بلیچ ضدعفونی شوند.
خبرنگار: کامران محمدیان
عکاس: حسین شیخ محمدی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.