یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

در خصوص اقدامات لازم جهت مقابله با شیوع کرونا ویروس

جلسه فوق العاده شورای صنفی دانشگاه با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه برگزار شد

جلسه شورای صنفی

جلسه فوق العاده شورای صنفی دانشگاه و نمایندگان انجمن اسلامی یکشنبه 4 اسفند در دفتر معاون فرهنگی دانشگاه به منظور بررسی اقدامات و تمهیدات لازم در خوابگاهها و فضای دانشگاه در خصوص شیوع کرونا ویروس برگزار شد.

به گزارش مفدا زنجان در این جلسه نمایندگان به بیان دیدگاههای خود مبنی بر اقدامات عاجل در خصوص بهداشت خوابگاهها و فضای آموزشی دانشگاه پرداخته و از دغدغه های دانشجویان و مشکلات احتمالی آینده صحبت نمودند.

دکتر عمارلو معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه در جلسه شورای مشترک شورای صنفی و انجمن اسلامی با اشاره به کشندگی کم کرونا ویروس جدید گفت با رعایت مسائل بهداشتی احتمال سرایت بسیار کم میشود.وی از اقدامات معاونت در خصوص بهداشت خوابگاهها و سلف دانشگاه خبر داد و اظهار داشت تمام تمهیدات لازم در خصوص بهداشت اماکن دانشگاهی اندیشیده شده است.معاونت فرهنگی و دانشجویی به حفظ ایمنی دانشجویان کاملاً متعهد است.

عمارلو در ادمه جلسه افزود؛ بحث تعطیلی دانشگاه اولا در دست معاونت فرهنگی و دانشجویی نیست و ثانیاً اینکه فعلاً و در شرایط حاضر تعطیلی کلاسها موضوعیت ندارد  ولی طبق مصوبه هیئت رییسه کاراموزیهای بیمارستان ولیعصر به عنوان سانتر درمانی احتمالی موارد با بیماریهای تنفسی تا پایان هفته برقرار  نمی باشد.. و اینکه هرگونه تصمیم جدید با توجه به شرایط پیش رو متعاقباً اعلام خواهد شد.

ایشان درباره اخبار مربوط به کروناویروس گفت:آنچه امروز برای جامعه دانشگاهی و دانشجویی لازم و واجب است این است که باید هم خودشان آگاه باشند و هم تلاش کنند تا جامعه را بیشتر آگاه کنند. و بایستی این کار را بدون هیچ گونه اضطراب و فارغ از جو روانی جامعه انجام بدهند.

در پایان افزودند؛ هر پیشنهادی که میشود باید مستند به شواهد علمی باشد. کروناویروس یک بیماری تنفسی هست که اقدامات پیشگیری و درمانی کاملا مشخصی دارد.هم کم کاری برای اینئ موضوع پذیرفته نیست و نیز اقدامات افراطی و بیش از حد متعارف نیز که برخاسته از جو روانی جامعه است هم پذیرفته نیست.

در این جلسه دکتر عمارلو از تلاش دانشجویان هسته های آموزشی گروه های علمی انجمن های علمی مفدا و شورای صنفی و بقیه تشکل ها در ارتقاء آگاهی دانشجویان بسیار تشکر کرد و تنها راه مقابله با چنین ویروسی را مواجهه درست و علمی برابر پروتکل‌ها دور از هرگونه اضطراب و تشویش ذهن دانست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.