جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲

برگزاری همایش ازدواج مناسب، سالم و پایدار در جوانان در دانشگاه

همایش کردستان

همایش ازدواج مناسب، سالم و پایدار در جوانان با هدف ارتقاء آگاهی جامعه دانشجویی در سالن ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار گردید.

همایش ازدواج مناسب، سالم و پایدار در جوانان با هدف ارتقاء آگاهی جامعه دانشجویی در سالن ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار گردید.

به گزارش مفدا کردستان این مراسم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اهداف برگزاری این همایش، گفت: این همایش در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه جمعیت و خانواده بعنوان یکی از راهبردهای تشویق جوانان به ازدواج ، آشنا ساختن آنان با مفاهیم ازدواج سالم و رفع معضلات آن می باشد.

دکتر فرزام بیدارپور افزود: متاسفانه بر اساس آمار اعلام شده در طول سالیان گذشته، روند ازدواج در کشور با کاهش روبرو بوده و از هر 2/4 ازدواج یکی از آنها به طلاق ختم می شود .

وی اظهار داشت: وزارت بهداشت در راستای رسالت خود در زمینه حفظ سلامت جسم، روح و روان انسان و با توجه به مضرات و آسیب های تجرد طولانی مدت و طلاق بر سلامتی انسان ها اقدام به تدوین برنامه های عملیاتی در زمینه آموزش و دادن آگاهی به جوانان از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی، همایش ها، ایجاد مراکز مشاوره قبل و بعد از ازدواج، بکارگیری روانشناسان مجرب ، چاپ و انتشار کتاب های آموزنده نموده است.

مدیر فرهنگی و امور فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در ادامه با اشاره به آیه قرآن، گفت: خداوند ازدواج را بعنوان یکی از نشانه های خلقت خود و مایه مودت و رحمت بین زوجین دانسته است.

حجت الاسلام و المسلمین باقری افزود: فایده ازدواج سالم افزایش ایمان، کاهش اضطراب ، نگرانی ، تجربه همسر ، پدر و مادر شدن، احساس مسئولیت بیشتر، استقلال از خانواده، تلاش و تکاپو و افزایش اعتبار اجتماعی است.

وی معیارهای ازدواج مناسب را در وهله اول داشتن شخصیت سالم، همتایی و همانندی زوجین و اخلاق خوب دانست.

چگونگی کسب مهارت ازدواج سالم، شناخت آسیب های روانی و اجتماعی، مشاوره با متخصصین در زمینه ازدواج، چگونگی تدوام آن ، بکارگیری راهکارهای روان درمانی، بلوغ عاطفی، علل و انگیزه ازدواج، دلایل عدم ازدواج، باورهای درست و نادرست درباره ازدواج ، بیان مقوله عشق، تفاهم، و تعهد از جمله مباحث مطرح شده در این همایش بود. گفتنی است این همایش با همت معاونت بهداشتی و همکاری معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار شد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.