یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

رئیس مرکز سنجش پزشکی خبر داد:

برگزاری آزمون های اسفندماه علوم پزشکی منوط به تصمیم قرارگاه کرونا

آزمون

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: تاکنون آزمون های اسفندماه دانشجویان علوم پزشکی برقرار است و هر گونه تصمیم گیری درباره تعویق آن منوط به تصمیم قرارگاه کرونا وزارت بهداشت است.

مفداایران - دکتر آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در حال حاضر تمام آزمون های اسفندماه گروه علوم پزشکی شامل آزمون داروسازی، آزمون های علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی و پیش کارورزی پزشکی در ۸ اسفند برگزار خواهد شد، برقرار است.

وی افزود: امروز در کمیته علمی و ستاد قرارگاه کرونا وزارت بهداشت درباره وضعیت برگزاری آزمون ها تصمیم گیری می شود و شرایط مشخص شده و اطلاع رسانی می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: در حال حاضر تمام آزمون های اسفندماه برقرار است و به مراکز برگزار کننده آزمون ها نیز توصیه های ایمنی اعلام شده ووسایل استریل دست و هوا نیز در اختیار آنها گذاشته ایم. ضمن اینکه این امکان را فراهم کرده ایم که اگر داوطلبی مبتلا به بیماری حاد تنفسی است جدا از سایرین بنشیند و برای سایر داوطلبان در صورت علاقندی ماسک داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون سوالات آزمون های علوم پزشکی طراحی شده است و در قرنطینه های لازم نگهداری می شود. آزمون ها به صورت کاغذی و الکترونیک هستند و در صورت نیاز به تکثیر آمادگی لازم وجود دارد.

حیدرزاده اظهار داشت: کمتر از هزار نفر در آزمون داروسازی شرکت می کنند و حدود ۳ هزار نفر نیز در آزمون های پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی شرکت خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.