جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸

مسئول روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه:

دومین نشست مسئولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی

semnan

دومین گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۱۰ و ۱۱ اسفندماه به میزبانی وزارت بهداشت و در محل این وزارتخانه برگزار شد.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از ابلاغ آیین‌نامه شوراهای اطلاع‌رسانی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال آینده خبر داد و گفت: در سال آینده با «تشکیل شورای اطلاع‌رسانی« و «کمیته‌های دانشجویی مفدا »، خون تازه‌ای در شریان اطلاع‌رسانی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دمیده شده و وب‌سایت‌های خبری مفدا که در اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فعال شده‌اند، با حضور و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشجویی متحول خواهند شد.

به گزارش مفدا، مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، یازدهم اسفندماه در ابتدای دومین روز گردهمایی سراسری مسئولان روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به تشریح آیین‌نامه «تشکیل شوراهای اطلاع‌رسانی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی» پرداخت و گفت: تشکیل شوراهای اطلاع‌رسانی کمک شایانی به سیاست‌گذاری، خط‌مشی‌گذاری و راهبری فعالیت‌های روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی می‌کند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه عملیاتی مشترک ستاد مرکزی وزارتخانه و دانشگاه‌های علوم پزشکی، آیین‌نامه تشکیل این شوراها را تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهیم کرد، گفت: تلاشمان در تدوین این آیین‌نامه به گونه‌ای بوده است که این شوراها خلا موجود در حوزه سیاست‌گذاری رسانه‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را رفع نموده و نحوه فعالیت مفداهای دانشگاهی در این شورا بحث و جهت‌دهی شود.

معماری نظارت و حمایت از وب‌سایت خبری معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی را از جمله وظایف اصلی شوراهای اطلاع‌رسانی دانشگاه های علوم پزشکی عنوان کرد و افزود: نظارت و حمایت از فعالیت کمیته دانشجویی مفدا، رسیدگی به شکایات و تخلفات ناشی از فعالیت «وب‌سایت‌های خبری مفدا » و «کمیته‌ دانشجویی مفدا» و  اجرای برنامه‌های آموزشی نظام‌مند جهت توانمندسازی متقاضیان فعالیت در « کمیته‌های دانشجویی مفدا » از جمله دیگر وظایف «شوراهای اطلاع‌رسانی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» خواهد بود.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود تدوین نظام‌نامه آموزشی را از جمله اقدامات انجام شده در سال جاری عنوان کرد و افزود: به منظور توانمندسازی فعالان روابط عمومی و کمک به گسترش مهارت‌های رسانه‌ای در بین همکاران «مفدا» در سال آینده نظام‌نامه آموزشی تدوین شده در سال جاری ابلاغ شده و پس از ان همه آموزش‌ها بر مبنای نظام نامه موجود برگزار شده و در پایان سال آینده همه فعالان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دارای شناسنامه آموزشی خواهند شد.

معماری با اشاره به این‌که در این نظام‌نامه آموزش‌ها بر اساس نیازسنجی انجام شده و بر اساس سطح مهارتی افراد طرح‌ریزی و اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: طبیعتاً آموزش‌های پایه‌ای و سطح اول در قطب‌های دانشگاهی برگزار شده و آموزش‌های تکمیلی و سطح بالاتر توسط ستاد در دو مرحله در سال برگزار خواهد شد.

مدیر رسانه‌ی خبری « مفدا » توجه مقوله «آموزش دانشجویان خبرنگار و عکاس افتخاری مفدا» را از اولویت‌های روابط‌عمومی‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال آتی عنوان کرد و تصریح کرد: در سال آینده با تشکیل «کمیته‌های دانشجویی مفدا » خون تازه‌ای در شریان اطلاع‌رسانی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دمیده شده و وب‌سایت‌های خبری مفدا که در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فعال شده‌اند، با حضور و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشجویی متحول خواهند شد.

معماری، دانشجویان نخبه، فهیم، باعلاقه و خلاق دانشجویان علوم پزشکی کشور را نعمتی بزرگ در اختیار مسؤولان دانشگاهی نامید و تأکید کرد: همه مسؤولان دانشگاهی خصوصاً مدیران روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی لازم است ضمن توجه و اهتمام جدی به این ظرفیت بالقوه و مهم، تلام تلاش خود را جهت ایجاد تعامل و ارتباط مؤثر با دانشجویان بکار گیرند.

وی با اشاره به این‌که مفدای وزارت بهداشت در همه فعالیت‌های خود روی توان و پتانسیل‌های دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی حساب ویژه باز کرده است، خاطر نشان کرد: ما در اکثر برنامه‌های مهم خود ضمن اعتماد به توان دانشجویان، آنها را همچون همکاران دیگر خود به خدمت گرفته و جهت اطلاع رسانی برنامه‌ها و فعالیت‌ها از آنان استفاده می‌کنیم. به طور مثال هم‌اکنون ستاد خبری روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی که هم‌اکنون در خزرآباد ساری جهت پوشش خبری دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مستقر هستند، «تیمی هفت نفره رسانه‌ای» است که متشکل از «پنج نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» هستند.

معماری در پایان ضمن تشریح جزئیات نحوه شکل‌گیری کمیته‌های دانشجویی مفدا، به دانشجویان علوم پزشکی کشور این نوید را داد که در اوایل سال آینده بر مبنای آیین‌نامه و دستورالعمل تشکیل کمیته‌های دانشجویی مفدا می‌توانند با مجموعه ۶۸ وب‌سایت خبری مفدا در سراسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فعالیت و همکار نزدیک داشته باشند.

گفتنی است، دومین گردهمایی مدیران روابط عمومی‌های معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور بیش از ۶۰نفر از مدیران روابط عمومی‌ها این معاونت‌های ۱۰ و ۱۱ اسفندماه در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.