سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹

بررسی برنامه عملیاتی حوزه فرهنگی، ورزشی، رفاهی و صنفی سال آینده با حضور مسؤولان برنامه‌عملیاتی دانشگاه‌ها

نشست برنامه عملیاتی

نشست یک روزه «هم اندیشی مدیران ستادی و مسؤولان پایش برنامه عملیاتی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» دوشنبه ۲۸ بهمن‌ماه در تهران برگزار شد و در این نشست برنامه عملیاتی مشترک ستاد و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حوزه‌های فرهنگی، دانشجویی، صنفی، رفاهی، ورزشی، دینی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مفدا، نشست یک روزه «هم اندیشی مسؤولان پایش برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی» با حضور برخی از مدیران و مسؤولان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دوشنبه ۲۸ بهمن ماه برگزار شد.

 در ابتدای این نشست دکتر حسن زائری لطف سرپرست اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت بیان داشت: نشست برنامه پایش عملیاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور کارشناسان، مدیران و مسؤولان پایش برنامه عملیاتی برگزار می‌شود تا بتوانیم به یک جمع‌بندی نهایی در خصوص این برنامه برسیم. در این نشست تلاش داریم تا بتوانیم مشکلات و چالش‌هایی را که دانشگاه‌ها با آن مواجه هستند شناسایی کرده و با گرفتن نقطه نظر همکاران دانشگاهی در ارتباط با این برنامه به نتایج خوب و سازنده‌ای برسیم.

وی ادامه داد: امیدوارم در این نشست با تعامل سازنده بین کارشناسان و اداره برنامه‌ریزی حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نتایج مطلوبی حاصل شود. در ادامه این نشست مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت توضیحاتی در خصوص مشکلاتی که در موارد مختلف از جمله در بارگزاری برنامه عملیاتی وجود دارد، بیان کرده و راهنمایی‌های لازم را ارایه دادند.

سرپرست اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان این‌که چالش‌هایی در خصوص شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها وجود دارد، گفت: این چالش‌ها به خصوص در حوزه فعالیت‌های فرهنگی که از جنس فعالیت‌های کیفی است و همکاران ما باید گزارش‌های این نوع فعالیت‌ها ارایه دهند، نیز دیده می‌شود.

زائری لطف بیان داشت: نگاه ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر این مبناست که دانشگاه‌ها در تصمیم گیری‌ها، حضور داشته باشند و ستاد به عنوان یک سیاست گذار برنامه‌ها را از دانشگاه‌ها بگیرد؛ اولویت، فعالیت دانشگاه‌ها است. امید داریم با این جلساتی که برگزار می‌کنیم بتوانیم شرایط جذب حداکثری دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی را با توجه به ذائقه دانشجویان ایجاد کنیم و خلاء‌ها را در حوزه  فعالیت‌های فرهنگی پر کنیم.

وی افزود: بیشتر دانشگاه‌های ما در برنامه عملیاتی و سامانه فرابر در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی درگیر هستند، به همین دلیل لازم است برنامه ریزی و آسیب شناسی در بحث پایش برنامه عملیاتی انجام دهیم. نکته این‌که برنامه‌ها کاملا واضح و مشخص است اما این احتمال وجود دارد که در گزارش‌هایی که دانشگاه‌ها می‌دهند اشکالاتی وجود داشته باشد و موجب شود نمره کامل به آن‌ها اختصاص پیدا نکند. معتقدیم باید راهنماهایی را برای عزیزانمان در دانشگاه‌ها تدوین کنیم که برای ارایه گزارش‌ها بر اساس آن عمل کنند و امروز این موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این نشست که برخی از مسؤولان اداره کل برنامه‌ریزی، راهبری و نظارت وزارت بهداشت نیز حضور داشتند، روسای برخی از ادارات و مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی در جلسه حضور یافته و ضمن تشریح برنامه عملیاتی سال 1399 مشترک ستاد و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، به سؤالات و ابهامات حاضران در نشست پاسخ دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.