پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

طرح همیاری دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی قزوین اجرا شد

طرح همیاران

طرح همیاری دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی قزوین با همکاری اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی و گروه همتایاران دانشگاه اجرا شد.

به گزارش مفدا قزوین، در این طرح اعضای گروه همتایاران از کلیه رشته های تحصیلی انتخاب و پس از  جلسه توجیهی که در ابتدای ترم تحصیلی گذشته برگزار شد اقدام به همیاری دانشجویان ورودی جدید کردند.

سپیده میرزا باقری مسئول طرح فوق در گفتگو با مفدا اظهار داشت: گروه همتایاران  اهداف مهمی از جمله آشنایی دانشجویان ورودی جدید با فضای دانشگاه، دانشکده ها و کتابخانه ها، اطلاع از قوانین و مقررات دانشگاه،آشنایی با اساتید، نحوه برگزاری کلاس هاو امتحانات، شناخت کانون ها، تشکل ها و نحوه فعالیت در آنها، ایجاد راه ارتباطی با دانشجویان ترم های بالاتر در هر رشته و رفع سوالات و ابهامات دانشجویان دارد. 

وی افزود: در ابتدای طرح باهماهنگی نماینده های هر ورودی و در تاریخ مشخص جلساتی برگزار گردیدکه با استقبال و پرسش و پاسخ های دانشجویان همراه بود و این طرح تا پایان نیمسال اول به صورت حضوری و غیر حضوری ادامه یافت.

محمد سلیمان آبادی دبیر گروه همتایاران در خصوص استقبال دانشجویان از این طرح اظهار داشت: این طرح نتایج خوبی همچون تمرکز بیشتر و دوری از معضلاتی همچون ناامیدی، تغییر رشته، مشکلات رفتاری و آسیب های روحی در دانشجویان خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.