پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

در سال های اخیر دانشجویان با آسیب های روانشناختی بیشتری وارد دانشگاه ها شده اند

جلسه پیشگیری از اعتیاد

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با بررسی نتایج غربالگری ها مشخص گردیده دانشجویان در سال های اخیر با آسیب های روانشناختی بیشتری وارد دانشگاه ها شده اند.

به گزارش مفدا قزوین رامش حسین زاده در دومین جلسه کمیته دومین جلسه کمیته "پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در خوابگاه ها و محیط دانشجویی" در سال ۹۸ که با حضور دکتر محمد رضا شیخی معاون فرهنگی دانشجویی و اعضای کمیته یکشنبه ۱۳ بهمن دردفتر معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد اظهار داشت: متاسفانه در چند سال اخیر دانشجویان ورودی جدید با آسیب های روانشناختی بیشتری نسبت به گذشته وارد دانشگاه شده اند و در نتیجه زمینه رفتارهای تکانش گری و اعتیادی افزایش یافته است.

وی افزود: با وجود این آسیب های روانشناختی ضرورت افزایش هم افزایی و بررسی این نتایج آماری در میان مسئولین دانشگاه های علوم پزشکی و به روزرسانی قوانین و مقررات کشوری افزایش می یابد.

حسین زاده ادامه داد: جلسات کمیته "پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در خوابگاه ها و محیط دانشجویی" با تاکید بر محوریت پیشگیری از بروز و شیوع اعتیاد در جمعیت های دانشجویی برگزار می شود و اعضا به دنبال هم افزایی و هم اندیشی برای استفاده از شیوه های موثر از جمله فعال کردن کانون های سلامت محور برای آگاهی دانشجویان از عوامل خطر آفرین و محافظت کننده در زمینه مواد مخدرهستند.

گفتنی است: در این جلسه با ارائه نتیجه غربالگری توسط رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، اعضا به بحث و تبادل نظر پیرامون پیشیگری از سوء مصرف مواد مخدر در میان دانشجویان پرداختند.

.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.