دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت:

انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور، غیرقانونی نبود

بورسیه

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت درباره انتقال دانشجویانی که در خارج از کشور درس می‌خواندند به دانشگاه‌های داخلی، گفت: این انتقال غیرقانونی نبود، بلکه به دلیل تغییرات ارزی وزارت بهداشت چنین قانونی وضع کرد.

به گزارش مفدا، دکتر کریم همتی امروز در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره انتقال دانشجویانی که در خارج از کشور درس می‌خواندند به دانشگاه های داخلی گفت: این انتقال غیرقانونی نبود، بلکه به دلیل تغییرات ارزی وزارت بهداشت قانونی وضع کرد که بر اساس آن، فرد ۳۶ واحد مورد تایید وزارتخانه را گذرانده باشد و شرط معدل در دیپلم و محل تحصیل در خارج از کشور را هم داشته باشد که این روند غیرقانونی نبود، اما در طی این روند عده ای تخلف کردند؛ مثلا مدرک جعلی یا مدرکی که محل صدور آن مشخص نبود، ارائه دادند. 

وی ادامه داد: در این راستا ضابطین به ویژه وزارت بهداشت ۶۲ نفر را که مدارک مشکوک داشتند، شناسایی کردند و وزارت بهداشت هم طرح دعوا کرد و شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه در جریان رسیدگی است. 

به گزارش ایسنا، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت تاکید کرد: طبیعتا اگر شخص خاطی در میان پرسنل وزارت بهداشت وجود داشت، برکنار و با او برخورد می‌شد. خوشبختانه این مسیر شفاف است، اما خطاهایی بوده که با آن ها برخورد شد. یکی این موضوع و یکی هم بحث افرادی که از دانشگاه آزاد از رشته دامپزشکی به پزشکی ورود پیدا کردند، وزارت بهداشت پیگیری‌های لازم را انجام داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.