دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶

کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با روش ثبت پیشنهادات در سامانه نظام پیشنهادات کارکنان آشنا شدند

دوره آموزشی ثبت پیشنهاداتو تجارب کارکنان

به منظور آشنایی کارکنان با سامانه نظام پیشنهادات وزارت بهداشت، دوره آموزشی ثبت پیشنهادات و تجارب کارکنان در این سامانه، در محل سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا، به منظور آشنایی با سامانه نظام پیشنهادات کارکنان وزارت بهداشت، دوره آموزشی ثبت پیشنهادات و تجارب کارکنان روز دوشنبه مورخ ۱۴بهمن از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی نوشین دانش دهکردی مسؤول دبیرخانه نظام پیشنهادات وزارت بهداشت گزارشی از فعالیت این دبیرخانه ارائه کرد و گفت: دو سال است که نظام پیشنهادات با هدف انتشار دانش کارکنان از طریق این سامانه راه اندازی شده است. خوشبختانه دانشگاه‌ها نیز با این سامانه آشنا شده اند و توانستیم تعداد پیشنهادات را در دو سال به ۲۰ هزار پیشنهاد برسانیم. پیشنهاد باید از طرف فرد به مدیر ارائه شود و اگر مدیر احساس کند که این پیشنهاد می‌تواند باعث بهبود فرایند کاری فرد شود با آن پیشنهاد موافقت می‌کند.

مدرس کارگاه در ادامه تفاوت پیشنهاد با انتقاد، توصیه، نصیحت، ایده، درخواست، تذکر، شکایت،  اختراع و طرح پژوهشی را توضیح داد و افزود: در این چند سال بارها و بارها مواردی به ما ارائه شده و ما پیشنهاد را رد کرده و اعلام کردیم که این مورد شکایت یا انتقاد است و شما راهکاری برای آن ندارید و برای ما مهم است که روش شما برای حل مشکل چیست؟ حتی لازم است به چند راه حل برای مسئله فکر کنید و بهترین راه حلی که فکر می‌کنید درست است را به ما ارائه کنید.

وی سپس هدف و ماهیت نظام پیشنهادات را برای حاضران تشریح کرد و گفت: کارکنان باید به این موضوع فکر کنند که برای بهبود کارم چه راهی را می‌توانم پیشنهاد دهم؟ حتی در این نظام، مدیران فراخوان می‌دهند که کارمندان به ما بگویند کجای کار اشکال دارد؟ و با این روش مدیران کارکنان را در مسیری که دوست دارند همراهی می‌کنند که نتیجه آن بهبود فعالیت فرد است.

در ادامه دروزی مسؤول پشتیبانی سامانه نظام پیشنهادات روند الکترونیک فرایند ثبت پیشنهاد را از زمان ورود به سامانه تا صدور تقدیر نامه و اختصاص امتیاز در سامانه ارزشیابی کارکنان را برای حاضران در کارگاه توضیح داد و گفت: آدرس سایت ثبت پیشنهادات در وزارت بهداشت sus.behdasht.gov.ir است که کارکنان می‌توانند با ثبت نام و ورود به این سامانه نسبت به ثبت پیشنهادات خود اقدام و آن را تا صدور تقدیر نامه و کسب امتیاز در سامانه ارزشیابی کارکنان پیگیری نمایند.   

در پایان مدرسان این کارگاه به سوالات کارکنان پاسخ داده و اشکالات آنها را در زمینه اهداف ایجاد این سامانه، سنخیت ایجاد این سامانه با فرایندهای کاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و روش کار با سامانه رفع کردند.

لازم به ذکر است که به استناد ماده ۸ دستورالعمل نظام پیشنهادات کارکنان وزارت بهداشت و همچنین با هدف جلب مشارکت کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی در فرایند تصمیم گیری‌های سازمان، گسترش تفکر و خرد جمعی و پدیدآوردن فضای مناسب برای شکوفایی و بهره‌گیری از اندیشه‌ی کارکنان، نخستین کارگروه تخصصی نظام پیشنهادات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تشکیل شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.