دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

۱۵ بهمن ماه؛

آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری وزارت بهداشت/ ۲۶ بهمن مهلت تعیین شده

آزمون دکتری وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی ۹۹ از ۱۵ بهمن آغار می‌شود و داوطلبان جهت ثبت نام در این آزمون که مبتنی بر رایانه‌ در سراسر کشور برگزار خواهد شد تا ۲۶ بهمن ماه فرصت دارند.

به گزارش مفدا یاسوج و به نقل از پایگاه خبری و اطلاع رسانی مفدا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۳۹۹ از روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه جاری آغاز می‌شود و این مهلت تا ۲۶ بهمن ادامه دارد.

آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۳۹۹ مبتنی بر رایانه‌ در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که امکانات لازم را دارند برگزار خواهد شد.

گفتنی است ۳۵ دانشگاه امکانات لازم برای برگزاری این آزمون را دارا هستند.

برای آماده شدن داوطلبان آزمون فوق دو آزمون آزمایشی مبتنی بر رایانه تا قبل از برگزاری آزمون اصلی پذیرش توسط مرکز سنجش اموزش پزشکی برگزار

خواهد شد.

آزمون مجموعه داروسازی جدا از سایر رشته‌ها و بعد از ظهر روز چهارشنبه ۲۱ خرداد سال ۹۹ برگزار می‌شود و آزمون رشته‌های علوم پایه و دو رشته دندانپزشکی نیز در نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ خرداد ۹۹ برگزار خواهد شد.

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش پزشکی در خصوص مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون رشته‌های دکترای تخصصی و پژوهشیD.Ph سال تحصیللی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ رشته‌های سالمند شناسی، علوم تغذیه و نانوفناوری پزشکی با توجه به اعلام دبیرخانه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی شامل «اضافه شدن کارشناسی ارشد رشته مدیریت ورزشی به رشته‌های مجاز برای آزمون رشته سالمندشناسی»، «اضافه شدن کارشناسی ارشد رشته‌های مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی (با پایه کارشناسی علوم تغذیه) و همچنین زیست شناسی جانوری (با پایه کارشناسی علوم تغذیه) به رشته‌های مجاز برای آزمون رشته علوم تغذیه» و در نهایت اضافه شدن «کارشناسی ارشد رشته مهندسی پلیمر به رشته‌های مجاز برای آزمون رشته نانوفناوری پزشکی» است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.