یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه خبر داد:

اخذ مجوز راه اندازی مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی همدان در شیفت بعدازظهر

سلامت روان همدان

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان از دریافت مجوز برای راه اندازی مرکز مشاوره در شیفت بعدازظهر، از سازمان نظام روان شناسی کشور به منظور ارائه خدمات بهتر به مخاطبان خود خبر داد.

دکتر «سهیلا پناهی» رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با خبرنگار مفدا همدان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، به خدمات و فعالیت های اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: ارائه مشاوره در خوابگاه های دانشجویی ایرانی و غیر ایرانی توسط مشاورین پاره وقت این اداره از جمله عملکردهای ما به شمار می رود.

وی در ادامه اضافه کرد: برنامه پایش سلامت روان از دیگر برنامه های این مجموعه بوده که در این خصوص نیز به دانشجویان ارائه خدمات صورت می پذیرد.

دکتر پناهی همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه دانشجویان جدیدالورود در ابتدای هر ترم نیز خبر داد و یادآور شد: بدون شک تشکیل این کارگاه ها علاوه بر اینکه دانشجویان را با محیط دانشگاه آشنا می کند، زمینه ای را برای شناخت و معرفی اداره مشاوره و سلامت روان فراهم خواهد کرد.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه خاطرنشان کرد: از دیگر فعالیت های شاخص این مجموعه می توان به برپایی همایش ها و سمینارهایی با هدف رفع مشکلات ایجاد شده و یا پیش روی دانشجویان و نیازسنجی های مختلف برای این قشر اشاره کرد.

وی گفت: با توجه به حجم بالای مراجعین و ارائه خدمات به دانشجویان، خانواده های ایشان، کارکنان و نیز مخاطبانی که واجد شرایط مشاوره ما نیستند ولی این خدمات را دریافت می کنند در شیفت صبح بسیار بالا بود، به این نتیجه رسیدیم که برای شیفت بعدازظهر نیز مرکزی را دایر کرده تا بتوانیم ارائه خدمات را تسهیل نماییم.

وی ادامه داد: در این راستا و با توجه به رزومه های شغلی موجود، در این اداره توانستیم مجوز و تاییدیه راه اندازی مرکز مشاوره دانشگاه را برای فعالیت در شیفت بعدازظهر از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره اخذ کرده و طی مراسمی آن را دریافت نمودیم.

دکتر «سهیلا پناهی» در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با ایجاد این مرکز بتوانیم با پیش بینی ها و برنامه ریزی های لازم، بهترین خدمات را به مخاطبین خود داشته باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.