یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳

بیمارستان‌ها تخت‌های خود را به امور توانبخشی اختصاص نمی‌دهند

دکتر جغتایی

دکترجغتایی گفت: به دلیل تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن خدمات توانبخشی، بیمارستان‌ها تمایلی برای تخصیص تخت‌ به این حوزه ندارند.


به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمد تقی جغتایی مشاور وزیر در امور توانبخشی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به خدمات بیمه‌ای توانبخشی اظهار کرد: یکی از مشکلات بیماران و معلولان قطع نخاعی MS تحت پوشش بیمه نبودن خدمات درمانی و توانبخشی این افراد است و همین مسئله باعث بروز مشکلات و حتی افزایش هزینه‌های درمانی آنها می‌شود.
مشاور وزیر در امور توانبخشی ادامه داد: به دلیل بیمه نبودن بخشی از خدمات توانبخشی بیمارستان‌ها تخت‌های خود را به امور توانبخشی اختصاص نمی‌دهند و در حال حاضر تخت‌های توانبخشی در کشور بسیار کم است.
او تأکید کرد: استان‌های مشهد، همدان و رشت تعدادی از تخت‌های بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خود را برای معلولان و انجام امور توانبخشی بیماران گذاشته‌اند، اما به طور کلی به دلیل بیمه نبودن خدمات تعداد تخت‌های بیمارستانی مربوط به حوزه توانبخشی بسیار کم است.
جغتایی با اشاره به مشکلات بیماران دیستروفی در کشور، گفت: مسائل درمانی و دارویی بیماران دیستروفی تحت پوشش بیمه قرار دارند اما خدمات توانبخشی آنها تحت پوشش هیچ صندوق بیمه‌گری نبوده و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی برای آنها می‌شود.
رییس دانشکده فناوری های نوین دانشگاه گفت: متأسفانه بیماری دیستروفی جزو بیماران خاص و صعب العلاج محسوب نمی‌شوند و اگر اعتبارات بیماران خاص در مجلس یا دولت افزایش پیدا کند، بیماران دیستروفی تحت پوشش بسته‌های خدمتی و حمایتی قرار می‌گیرند.
او افزود: بسته‌های خدمتی ویژه بیماران خاص صعب العلاج شامل خدمات جامع است که طی دوره درمان بیماران پس از بهبودی توانایی بازگشت به جامعه را پیدا می‌کنند.

دکتر جغتایی یادآوری کرد: بیماران دیستروفی اگر تحت پوشش بیمه‌ها و یا جو بیماران خاص قرار بگیرند بسیاری از هزینه‌های آنها به وسیله وزارت بهداشت تأمین می‌شود و هیچ مشکلی از نظر هزینه‌کرد بابت درمانشان به وجود نمی‌آید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.