دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

تزریق اعتبار جدید برای تغذیه و خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی

سلف سرویس هرمزگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای بخش سلف سرویس و خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش مفدا، محمد باقر نوبخت در یکصد و دهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی که امروز در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار داشت: ما دومین سال یک شرایط تحریمی را پشت سر می گذاریم از این جهت سال دوم که سال گذشته ما از ذخیره‌ها استفاده کردیم و زمانی که وارد سال دوم می‌شویم، قطعاً منابع محدودتر خواهد شد و از سوی دیگر شاهد هستیم که فشار بدخواهان بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه از نظر ما بودجه‌ای ها دو پرداخت مهم در پایان این ماه و در ماه آینده خواهیم داشت، افزود: در جلسه‌ای که با دکتر دژپسند و دکتر  اکرمی خزانه‌دار سازمان داشتیم، خوشبختانه توانستیم برای دو ماه آینده تمهیدات امور مالی لازم را صورت دهیم؛ به هیچ وجه با تمام سختی‌هایی که وجود دارد برای پرداخت‌ها مشکلی نخواهیم داشت به ویژه برای دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی.

نوبخت تصریح کرد: ما خودمان را برای سال سوم آماده کرده‌ایم و بودجه پیشنهادی دولت در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است. بعضی از دوستان اذعان می‌کنند می‌شود در منابع یا هزینه‌ها تقلیلی داد، اما متوجه شدند که سازمان برنامه و بودجه تمام ملاحظات را در نظر گرفته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: همچنین در جلسه ای که روز گذشته در خصوص نیازهای ارزی دارو و تجهیزات پزشکی با وزیر بهداشت داشتیم، توافق کردیم که ان شاءالله در این بخش با مدیریت تولید و مصرف مشکلات را پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: منابع ما در سال گذشته ۴۴۸ هزار میلیارد تومان در قانون تصویب شده بود اما عملاً به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان تقلیل پیدا کرد. البته خودمان برای اینکه مدیریتی در بحث بودجه داشته باشیم در یک برنامه اصلاحی بودجه را به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان کاهش دادیم و در حال حاضر آنچه که عمل می کنیم براساس این عدد اصلاحی است. البته دستگاه ها فکر می کنند بودجه باید براساس ۴۴۸ هزار میلیارد تومان توزیع شود در حالی که ما با عدد دوم کشور را اداره می کنیم.

نوبخت تصریح کرد: روسای دانشگاه های علوم پزشکی و کسانی که صاحب مسئولیت در وزارت بهداشت هستند، باید بدانند که همین تقلیل منابع را با هوشمندی خرج می کنیم و براساس گزارش ۱۰ ماهه ۳۳ درصد پرداختی های جاری انسانی ما نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. همچنین ماه گذشته باخبر شدم بخشی از پرداخت‌های بازنشستگی در وزارت بهداشت پرداخت نشده و قرار است بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان از طریق خزانه امروز یا فردا به منظور این پرداختی‌ها واریز شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه اعلام کرد که شب گذشته در دولت نیز به تصویب رسید که عیدی پاداش‌های پایان سال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد که این عیدی در بهمن ماه به حساب افراد واریز خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه تاکنون چیزی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان از بودجه طرح های عمرانی را پرداخت کرده ایم، گفت: البته این بودجه ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود اما پرداخت خزانه ۴۰ هزار میلیارد تومان است؛همچنین در همین ماه شاهد افتتاح یک پروژه عمرانی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.

به گزارش مهر، وی با بیان اینکه پیشرفت آزادراه تهران – شمال از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۳ تنها ۱۷ درصد بود، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در حال حاضر طرح آزادراه تهران- شمال قابل افتتاح است و با افتتاح این پروژه به ۶۲ کیلومتر، مسیر تهران به چالوس کوتاه تر می شود.

نوبخت همچنین از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای بخش سلف سرویس و خوابگاه دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: این اعتبار به زودی در اختیار معاونت دانشجویی وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.