دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

به مناسبت سوگواری ایام فاطمیه (س)؛

برپایی آئین غبار روبی آستان امام‌زاده سید جعفر محمد (ع) یزد با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد

سنگ تمام دانشجویان یزد

آئین غبار روبی آستان امام‌زاده سید جعفر محمد (ع)یزد با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد به همراه محفل انس با قرآن کریم صبح امروز ۷ بهمن ماه انجام شد.

به گزارش مفدا یزد آستان مقدس امام‌زاده سید ‌جعفر محمد (ع) امروز با حضور  دکتر علی دهقانی معاون فرهنگی و دانشجویی،  دکتر روح اله عسکری مدیر امور فرهنگی  و جمعی از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در فضایی آکنده از معنویت ، محفل انس با قرآن، مداحی و قرائت زیارت عاشورا به مناسبت ایام  سوگواری فاطمیه با گلاب ناب غبار روبی و عطرافشانی شد.

آرامگاه امامزاده سید جعفر محمد (ع) که نسب ایشان به امام جعفر صادق (ع) می رسد، یکی از جاذبه های مذهبی استان یزد است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

امامزاده سید جعفر محمد (ع) در نزدیکی دروازه قرآن یزد و مدخل ورودی شهر یزد  قرار دارد و با چشم اندازی زیبا، فضای معنوی خاصی را به منطقه داده است. این امامزاده با فضای نسبتاً بزرگ و موقعیت بسیار جالب از مسافتی دور نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. صحن ورودی بقعه، آرامگاه تعدادی از شهیدان همیشه جاوید انقلاب اسلامی است که صفایی ویژه به این مکان  بخشیده است.
امامزاده سید جعفر محمد (ع) از جمله سادات شریف و جلیل القدری است که اواخر قرن چهارم در شهر یزد دیده به جهان گشوده است . نسب شریف این امامزاده به اتفاق نقل اغلب علمای انساب با شش واسطه به امام ششم می رسد.که از قرار زیر می باشد: ابوجعفر محمد بن ابوالحسن علی بن محمد ابوجعفربن علی علی ابوالحسن بن ابو محمد عبیدالله بن ابویحیی احمد الشعرانی بن ابوالحسن علی العریضی بن الامام جعفر صادق علیه السلام .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.