دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

دومین روز؛

نشست مسئولین و معاونین دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد

نشست مسئولین و معاونین دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های علوم پزشكی كشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشكی برگزار شد

در این نشست در رابطه با دانشگاه تمدن ساز و مولفه های آن بحث و گفتگو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وخبری مفدا البرزبه نقل از وب دا، در دومین روز ازنشست مسئولین و معاونین دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی البرز دکتر ملکی از اساتید دانشگاه علامه به عنوان مدرس اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران یک رسالت ملی و یک رسالت جهانی دارد و باید زمینه های شکل گیری تمدن اسلامی را فراهم کند لذا به یک مکتب علمی اسلامی خاص و متفاوت نیاز داریم .

وی  در ادامه ضمن اشاره  به کشور روسیه که یکی از قطب های مهم علمی دنیا است و هیچ وابستگی به غرب نداردتاکید کرد اگر بخواهیم مکتب علمی تمدن ساز خود را داشته باشیم، وضعیت کنونی ما را به جایی نمی رساند .

در ادامه ی  نشست دکتر خرمشاد عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی به بحث و بررسی، چرایی و چگونگی ایجاد تمدن نوین اسلامی در کشور پرداخت.

وی به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود : از انقلاب می بایست حراست کرد  وآن را هرچه بیشتر به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید و ولایت عظمی است نزدیک کرد .

وی  خاطر نشان کرد رقابت اصلی غرب با ایران به دلیل تمدن سازی و شکوفایی آن است و مفهوم تمدن نوین اسلامی این است که در گذشته یک تمدن اسلامی داشتیم و حالا می خواهیم آن را نوین کنیم. هدف اصلی بازسازی و نوین سازی تمدنی است که بتواند با تمدن غرب مقابله کند .

وی در پایان تاکید داشت تمدن نوین اسلامی راهبردی برای انقلاب اسلامی در درون و بیرون است. چون ماهیت شکل گیری جمهوری اسلامی ایران  در تقابل با تمدن غرب قرار داشت لذا فرضیه این گونه است که اگر تمدن را بتواند بسازد می ماند و اگر نتواند فرو می پاچد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.