دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی علوم‌پزشکی در المپیاد ورزشی رقابت می‌کنند

همگانی

رییس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت از اعلام آمادگی و حضور حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی علوم پزشکی در پنجمین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش مفدا، دکتر محمد حسین کوشکی گفت: المپیاد ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی به رسم هر سال، امسال نیز در اسفند ماه برگزار می شود و تفاوت این دوره با دوره های قبل رشد دو برابری ثبت نام کنندگان برای شرکت در المپیاد است.

وی افزود: در این دوره از المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی حدود ۳ هزار دانشجو ثبت نام و اعلام آمادگی کرده اند که آمار پایانی پس از بررسی ها به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو می رسد.

کوشکی با اشاره به زمان برگزاری المپیاد عنوان کرد: این المپیاد در دو بخش دختران و پسران برگزار می شود. زمان برگزاری مسابقات دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی از ۹ تا ۱۴ اسفند ماه و دانشجویان پسر نیز از ۱۷ تا ۲۲ اسفند ماه است.

رییس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت تصریح کرد: المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در هشت رشته ورزشی فوتبال دستی، دارت، فریزبی، طناب زنی، طناب کشی، روبیک، آمادگی جسمانی و داژبال برگزار می شود.

ورزش داژبال یکی از ورزش‌های سنتی ایرانیان است که از دیرباز به عنوان یک بازی پر نشاط و همگانی مطرح و در بین اقشار مختلف مردم، بسیار رایج بوده‌ است. این ورزش همچنین به نام هایی مانند وسطی یا وسط وسط نیز معروف است.

فعالیت های رشته ورزشی داژبال، پس از تائید سازمان تربیت بدنی درسال ۱۳۸۷، با عنوان انجمن داژبال، تحت نظارت فدراسیون ورزش های همگانی کشور صورت می‌گیرد.

همچنین فریزبی نیز نوعی وسیله بازی است که از یک صفحه مدور لبه‌دار درست شده است که از آن برای تفریح و ورزش رقابتی استفاده می‌شود. در این بازی، بازیکن صفحه را به آسمان پرتاب کرده و آن را می‌گیرد.

کوشکی در گفت وگو با ایرنا با اشاره به جوایز تیم های پیروز در این المپیاد گفت: المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی یک طرح ملی  - دانشجویی است که افزون بر اعطای رتبه های امتیازی به برندگان، هر دانشگاه به نسبت کسب مقام، جوایز نقدی نیز دریافت می کند.

پنجمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در بازه زمانی ۹ تا ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۸ به میزبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خزرآباد شهر ساری برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.