شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹

محکومیت اقدام سوزاندن کتاب مرجع پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

۱

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اقدام نابخردانه سوزاندن کتاب مرجع پزشکی توسط عباس تبریزیان را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، مشروح این پیام به شرح زیر است:

"به نام‌خدا"

معجزه پیامبر خاتم که برنامه سعادت آفرین اسلام در آن تدوین گردیده، کتابی است که خود با قسم به قلم‌آغاز می شود و در جای جای آن و ‌نیز کلام رسول خدا (ص) و ائمه هدی (ع) تاکیدات فراوانی بر علم و دانش، تکریم عالم و علم آموزی می توان یافت. 

در طول تاریخ و با افزوده شدن دستاوردهای علمی، انسان رفته رفته به ترقی و پیشرفت دست یافته و بشر امروزین بر پایه دانش گذشتگان که منتج از تحقیق و علم و کتاب است، زندگی خود را بنا نهاده است. 

اینکه در عصر حاضر، فردی با سوابق معلوم و مطرود جامعه علمی،مذهبی در اقدامی جاهلانه یکی از بزرگترین ذخایر علمی جهان در قالب کتاب اصول طب داخلی هاریسون را بی توجه به آنکه دانش اتخاذ شده از این‌کتاب و امثال آن ، به عنوان‌ میراث‌گران بهای دانش بشری، چه تعداد انسان را از درد، ‌رنج و بیماری رهایی داده است نشان از کوته بینی و نابخردی عده ای است که با ایجاد بازار طب اسلامی موجب وهن اسلام و به دنبال ایجاد تصویری علم گریز از اسلام هستند که چندی قبل داعش نیز سعی در نمایاندن آن به جهانیان‌ داشت.

در حوزه پزشکی اعم از طب نوین و طب سنتی، همه یافته ها، داروها و روش ها باید به صورت پزشکی مبتنی بر شواهد ( Evidence Based Medicine) عرضه و طی فرایندهای علمی ‌مورد بررسی قرار گرفته و پس از طی تمامی مراحل، قابلیت ارائه و اجرا می یابد.
 کما اینکه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز دانشجوی تخصصی طب سنتی پذیرش می گردد و مثلا در حوزه مطالعه گیاهان دارویی و داروها و ترکیبات با منشا طبیعی در رشته  تخصصی فارماکوگنوزی محققان و اساتید علم آموخته دانشگاه یافته های ارزشمندی را به جهان علم معرفی نموده اند.
   
ما به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، ضمن محکوم کردن این عمل اعلام می داریم که این اقدام سخیف، فرصت گرانبهایی به عالمان علم‌ دین و طب می دهد تا با هم ریشه این خرافات را که متاسفانه پیروانی را نیز گرد خود آورده بخشکانند و اجازه ندهند جان مردم دست مایه تفکرات سودجویانه و ناشیانه این فرد و اعوان و انصارش گردد.

حجت الاسلام افشار نجفی،مسئول نهادنمایندگی مقام معظم در دانشگاه
دکتر محمودرضا مرادی،رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.