شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

نگاهی به المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی

افتتاحیه المپیاد همگانی پسران

المپیادهای ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، یک طرح وزارتی و ملی برای ورزش دانشجویی است که در ماه آخر سال ( اسفندماه) سالیانه ما بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود که اهمیت آن هر سال نسبت به سال قبل بیشتر شده و دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به آن می‌کنند.

 المپیادهای ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، یک طرح وزارتی و ملی برای ورزش دانشجویی است که در ماه آخر سال ( اسفندماه) سالیانه ما بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود که اهمیت آن هر سال نسبت به سال قبل بیشتر شده و دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به آن می‌کنند.

به گفته دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، تخصیص اعتبارات وزارتخانه به دانشگاه‌ها در آینده در این بخش بیشتر خواهد شد، طرحی که درظاهر سخت و ناشدنی به نظر می‌رسید و طرحی که در نگاه اول تصور می‌شد در ترمیک درسی دانشجویان و کمبود اسکان ورزشی به منابع مالی زیادی نیازدارد، ولی با کمک و همت همه مسؤولان موفق به اجرای این رویداد ورزشی شده‌ایم و هر سال مشارکت دانشجویی را بیشتر شاهد هستیم.

رئیس اداره ورزش‌های هممگانی وزارت بهداشت می‌گوید: خوشبختانه شاهد یکی از طرح‌های موفق در جهت جلب و رضایت دانشجویان بویژه دانشجویان جدیدالورود هستیم.. این طرح با شعار ورزش همگانی (تحرک، نشاط، سلامتی) شروع شده و گامی در جهت رسیدن به سلامتی، ایجاد ارتباط سالم از طریق ورزش با هزینه کمتر و مشارکت بیشتر دانشجویان در محیط های ورزش در کنار تحصیل است.

وی می‌گوید: امسال با همت همه مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و کارشناسان تربیت بدنی و همکاران غیر تربیت بدنی  و اعلام آمادگی با حضور سه هزار نفر از دانشجویان علوم پزشکی در دو المپیاد مواجه هستیم که با تلاش  ۱۶ انجمن ورزش همگانی و تیم اجرایی تربیت بدنی ستاد وزارتخانه و با مشارکت و همکاری وزارت ورزش و فدراسیون ورزش همگانی و سایر عزیزان در حوزه معاونت فرهنگی و  دانشجویی انشالله شاهد اجرای بهتر نسبت به برگزاری سایر المپیاد ها در کشور باشیم. برنامه ریزی برای المپیاد ورزشی و هماهنگی در خصوص اسکان و تغذیه دانشجویان و برگزاری  افتتاحیه و اختتامیه‌ها و سایر موارد بویژه فرآیند اجرایی مسابقات در تک تک رشته های ورزشی مستلزم صرف زمان مناسب است و همانطور که هر یک از شما مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای اعزام ۸۴ نفر کاروان ورزشی برای المپیاد ورزش‌های همگانی، چه برنامه ریزی‌هایی را در قبل و حین و بعد از المپیاد باید داشته باشید و زحماتی در این زمینه کشیده اید.
بنا به گفته رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، دانشگاه‌ها می‌توانند تعداد نفرات و تیم‌های خود را جهت ثبت نام تا تاریخ ۱۶ بهمن ماه  در سامانه بارگذاری کنند و در تاریخ‌های   ۲۷  و  ۲۶ بهمن ماه  می‌توانند نسبت به جابه جایی بازیکنان درسایت اقدام نهایی کنند. در موارد استثنائی و در صورت آسیب دیدگی دانشجوی ورزشکار، دانشگاه‌ها می‌توانند در زمان پذیرش ، به‌وسیله نامه ممهور به مهر و امضای معاون محترم دانشجویی دانشگاه نفر جایگزین فرد مصدوم را معرفی کنند. تاریخ ۱۶ بهمن ماه تاریخ نهایی ثبت نام نفرات تیم‌های دانشگاهی است.
دکتر محمد حسین میرزا راه کوشکی
رئیس اداره توسعه ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت
                                            

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.