شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان دانشگاه  علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

دانشگاه علوم بهزیستی

جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور دکتر "حسن شاکری" معاون فرهنگی دانشجویی، حجت الاسلام و المسلمین "مرتضی عباسی" معاون نهاد رهبری، دکتر "ایرج عبدالهی" سرپرست اداره بازرسی، دکتر "نورالدین کریمی" مدیر روابط عمومی، "یوسف رضایی" مدیر اداره تعالی فرهنگی و فوق برنامه، دکتر "سید هادی موسوی" مدیر حراست، "حجت اله نادری" سرپرست اداره امور حقوقی، "مهدی محمدپناه" مسئول دبیرخانه ستاد، "حمید عبدالهی" نماینده بسیج جامعه پزشکی، "فرشته مخبر دزفولی" مسئول امور بانوان ،" بتول فیروزی" دبیر شورای انضباطی، در سالن اجتماعات ریاست این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛  در ابتدای این جلسه  دکتر"حسن شاکری" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و جانشین ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان با ذکر تلاوتی از کلام ا... مجید و ضمن خیر مقدم به اعضای ستاد،  ضرورت تشکیل ستاد را بیان کرد و سپس اعضای ستاد را معرفی و نسبت به هم افزایی جهت بهبود عملکرد در حوزه های فرهنگی به خصوص حقوق شهروندی، عفاف و حجاب، تکریم ارباب رجوع و امر به معروف و نهی از منکر تأکید کردند.

وی در ادامه اشاره ای به اتاق فکر هر کدام از معاونت ها نموده و قابلیت این ستاد را استفاده از نظرات و همفکری اعضاء عنوان کردند.

در ادامه؛ دکتر "ایرج عبدالهی"، سرپرست اداره بازرسی دانشگاه ضمن تأکید بر استمرار جلسات به طور منظم و درج در تقویم زمانبدی دانشگاه، حضور نمایندگان دانشجویان را در ستاد بسیار مهم دانست، وی  همچنین اشاره ای به برگزاری جلسات به صورت هر سه ماه یکبار و ارسال گزارشات به صورت هر ۶ ماه یکبار کرد و دو چالش مهم نحوه برخورد کارکنان دانشگاه با مراجعین و دانشجویان و عدم راه اندازی میز خدمت را در حوزه حقوق شهروندی عنوان کردند.

درادامه؛ حجت الاسلام و المسلمین" مرتضی عباسی"، معاون نهاد رهبری دانشگاه در این جلسه اشاره ای به برگزاری کارگاه های آموزشی تحت عنوان اخلاق اداری در طی چندین سال به همت نهاد رهبری و مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی کردند که همچنان ادامه دارد.

درادامه،" حجت اله نادری"، سرپرست اداره امور حقوقی دانشگاه هم در این جلسه تابلوهای راهنمای دانشگاه را ناخوانا و مبهم دانستند.

درادامه، "یوسف رضایی"، مدیر اداره تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه استفاده از ظرفیت دانشجویان دکتری را در فعالیت های اجرایی مانند میز خدمت بیان و همچنین ضمن تأکید از ظرفیت و پتانسیل اساتید گروه های آموزشی و صدور احکام به امضای ریاست دانشگاه، خواستار هماهنگی هر چه بیشتر دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان شدند.

وی در ادامه براختصاص مبلغی مشخص جهت انجام فعالیت های فرهنگی در مراکز تابعه را مجدد یادآوری و تأکید کرد.

در ادامه؛ دکتر "سید هادی موسوی"،  مدیر اداره حراست دانشگاه هم خواستار ابلاغ مجدد دستورالعمل پوشش حرفه ای به مراکز تابعه شد و نسبت به استفاده از ظرفیت اساتید در گروه های آموزشی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تأکید کرد.

"حمید عبدالهی" نماینده بسیج جامعه پزشکی دانشگاه هم ضمن اشاره به دیدگاه های سلبی و ایجابی و نحوه برخورد با ساختارشکنان، جهت مشخص شدن اثرات فعالیت های ستاد را عمیلاتی شدن دانستند.

"فرشته مخبر دزفولی"، مسئول امور بانوان دانشگاه  در ادامه جلسه گزارشی از برنامه های مختلفی همچون برگزاری کارگاه های آموزشی و برپایی نمایشگا های عفاف و حجاب ارائه کردند.

"مهدی محمدپناه"،  مسئول دبیرخانه ستاد دانشگاه هم ضمن معرفی دبیران حوزه های حقوق شهروندی و عفاف و حجاب و شرح وظایف اعضاء، توضیحاتی در خصوص برنامه های ۹ گانه صیانت از حقوق شهروندی در دستگاه های اجرایی و برنامه های ۱۰ گانه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را بیان  و  همچنین استفاده از ظرفیت کمیته های فرهنگی مراکز تابعه را با حضور مدیران مراکز بسیار مهم عنوان کردند.

گفتنی است؛ برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع (تخلفات اداری و مدیریت پاسخگویی) توسط دفتر نهاد رهبری، برقراری میز خدمت و معرفی مسئول مشخص و ارائه آموزش های لازم جهت متصدی آن توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع در اسرع وقت، نصب تابلوی نقشه راهنمای دانشگاه توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع با همکاری روابط عمومی، ابلاغ دستورالعمل پوشش حرفه ای دانشگاهیان به کلیه معاونت های دانشگاه و مراکز تابعه توسط ریاست دانشگاه، اختصاص ردیف مالی مشخص جهت انجام فعالیت های فرهنگی مراکز تابعه ( ارائه طرح توسط اداره تعالی فرهنگی و فوق برنامه در شورای فرهنگی)، احصاء و شناسایی افراد ساختارشکن و معرفی به اداره حراست، دعوت از دکتر "بهمن بهمنی" ، رئیس مرکز مشاوره دانشجویی در جلسات ستاد  را می توان از اهم مصوبات این جلسه برشمرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.