شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح کرد:

لزوم موضع گیری مراجع علمی و دانشگاهی در برابر اقدام جاهلانه " کتابسوزی"

12

معاون بهداشت وزارت بهداشت بر لزوم موضع گیری قاطع در برابر اقدام سخیف و جاهلانه " کتابسوزی" اخیر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، دکتر علیرضا رئیسی با بیان این مطلب، اظهار داشت: از داستان کتابسوزان اسکندر و یونانیان و اقوام جاهل و مغول تا جشن های واقعی و مستند کتابسوزان "نازی ها" و  عید کتاب سوزی "کسروی" در یکم دیماه هر سال حکایت های بسیار شنیده وخوانده‌ایم، اما اکنون و مقارن با عید کتابسوزان پیروان کسروی در مراسمی آئینی با فیلم و تصویر فردی به نام "تبریزیان" که پیروانش او را آیت الله می‌خوانند و تحت عنوان طب اسلامی تجارتخانه ای برپا کرده است به خود جرات داده و کتاب "اصول طب هاریسون" از کتب مرجع پزشکی را به آتش می‌کشد.

معاوت بهداشت وزارت بهداشت گفت: آنچه مایه تاسف است فقط خالی بودن دست این گروه جاهل و پرمدعا از نقد علمی نیست بلکه سکوت و عدم برخورد قاطع  مراجع علمی ،فرهنگی، دینی و قضایی در برابر چنین رفتارهای نابهنجار به نام اسلام و ایران است.

وی افزود: به نظر می رسد که این اتفاق نادر و عجیبی نیست و در حال تبدیل شدن به رویه و قاعده‌ای است که به اشکال مختلف شاهد تکرار آن بوده‌ایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: از دخالت جاهلانه در درمان صدها بیمار مبتلا به سرطان و بیماری‌های مزمن تا توصیه به خوردن نمک در هنگامه بسیج ملی "کنترل فشارخون" از تریبون صدا وسیما، خط نفوذی برای به تاراج بردن ایمان و اعتماد آحاد ملت مسلمان ایران و ضربه زدن به شأن و جایگاه روحانیت شکل گرفته است.

دکتر رئیسی اظهار داشت: در این برهه وظیفه خود می‌دانیم که به تمامی مراجع دینی، دانشگاهی و قضایی هشدار داده شود که در برابر این چنین اقدامات سخیف و جاهلانه ای بایستند و واکنشی در خور از خود نشان دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.