شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱

برگزاری مراسم جشن روپوش سفید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان

روپوش سفید مفدا همدان

نخستین دوره مراسم روپوش سفید ویژه دانشجویان دوره 37 پزشکی در تاریخ در محل آمفی تئاتر بیمارستان بعثت توسط انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه برگزار گردید.

نخستین دوره مراسم روپوش سفید ویژه دانشجویان دوره 37 پزشکی در تاریخ در محل آمفی تئاتر بیمارستان بعثت توسط انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه برگزار گردید.
در این مراسم  آقای دکتر فیاضی فوق تخصص نورولوژی کودکان ضمن تبریک و خوشامد به دانشجویان برای ارتقاء مقطع و ورود به بخش های بالینی، با تشبیه مراحل هفتگانه مختلف تحصیلی و شغلی در رشته پزشکی این مراحل را به هفت خوان رستم و هفت شهر عشق تشبیه نمودند و ضمن بیان خاطراتی از دوران تحصیل نکاتی را در زمینه موفقیت در زندگی شخصی و حرفه ای برای دانشجویان پزشکی بازگو کردن.
سپس آقای دکتر خورشیدی فوق تخصص جراحی توراکس مطالبی در رابطه با تفاوت پزشک خوب و معمولی چیست و تفکر نقادانه در پزشکی از جمله اصولی است که بدون پرورش این توانایی تحصیل در این رشته موثر نخواهد بود.
در ادامه  علی نیکخواه دبیر انجمن ضمن معرفی انجمن علمی دانشجویان پزشکی به  تببین اهداف برنامه و همچنین ضرورت استفاده هرچه بهتر از دوره کارآموزی پرداخت و  از  اساتید گرانقدر دانشگاه علوم پزشکی همدان در راستای ارتقاءعلمی دانشجویان تقدیر نمود.
سپس آقایان دکتر یوسفی و آقای دکتر کسراییان از دستیاران جراحی عمومی ضمن تاکید بر اهمیت علم اندوزی در این دوران بر افزایش مهارت های زندگی و دوری از رکود و تک بعدی بودن در زندگی دانشجویان پزشکی و همچنین ضرورت پایبندی به اصول اخلاق حرفه ای و شخصی در این رشته پرداختند.
در این مراسم شهریار شیرزادی اینترن  دانشگاه در فضایی صمیمی با دانشجویان به گفت و گو پرداختند و ضمن بیان تجربیات و خاطرات و همچنین توصیه هایی برای گذراندن مرحله کارآموزی به سوالات دانشجویان در مورد این دوره پاسخ گفتند.

در پایان مراسم بسته ای شامل کتاب دستنامه اخلاق پزشکی، نرم افزار طبیب و توصیه هایی دوستانه برای ورود به بخش از زبان دانشجویان سال بالاتر، به دانشجویان دوره 37 پزشکی اهدا شد.


جشن روپوش سفید مراسمی قدیمی در دانشکده های پزشکی سراسر دنیاست که مانند نوعی معارفه برای دانشجویانی که قصد ورود به مقطع بالینی و بیمارستان را دارند برگزار می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.