شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶

مهندس جوادیان مسئول ، واحد it معاونت فرهنگی دانشجویی

اجرای اولین و بزرگترین پروژه الکترونیکی پایش سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی کل کشور

مهندس جوادیان

کلیه مراحل این پروژه اعم از نیاز سنجی ، تجزیه و تحلیل ، طراحی و . . . . توسط واحد رایانه معاونت فرهنگی و دانشجویی کرمانشاه انجام پذیرفته است

این طرح که برای اولین بار بصورت سراسری در کل کشور اجرا می گردد و به منظور اجرای طرح ،پرسشنامه تحلیل بالین clinical analysis questionnaire)    )با نام اختصاری CAQ به عنوان ابزاری معتبر جهت پایش سلامت و وضعیت و روانشناختی دانشجویان معرفی و جهت طراحی و راه اندازی نرم افزار مربوطه در اختیار واحد رایانه معاونت فرهنگی ، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار گرفت و با توجه به نقش عمده ای که واحد کامپیوتر معاونت فرهنگی دانشجویی کرمانشاه با مسئولیت مهندس جوادیان رئیس این واحد جمع بندی فاز اول پروژه که در سال94 داشتند ،برنامه نویسی فاز دوم پروژه در سال 95 به این واحد محول شد. مهندس جوادیان ،برنامه نویس این سا مانه ومسئول واحد کامپیوتر ، با توجه به اهمیت امنیت و حفظ اطلاعات و داده های دانشجویان ،این سامانه در لایه های امنیتی مختلف طراحی شده است واین امر نشان از توانایی بالای واحد های مختلف این دانشگاه می باشد که قادر به راه اندازی پروژه های با این وسعت دردانشگاه های کل کشور می باشند.
از قابلیت های این نرم افزار ،پاسخگویی به 160 سوال به صورت آنلاین ،استخراج پروفایل فردی(نیمرخ بالینی و شخصیتی) می باشد. اسامی کلیه دانشجویان با شماره دانشجویی و کد ملی در سرور سامانه بارگذاری شده است. پس از گذشت حدود 20 روز از راه اندازی سامانه اجرای طرح مذکور به صورت آنلاین ،حدود بیشتر از23000نفر از دانشجویان با مراجعه به آدرس/consul5.63.15.31//http: اطلاعات خود را ثبت نموده اند و انتظار می رود که تا پایان طرح کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در این طرح شرکت کنند.
گفتنی است که برای کلیه دانشگاه های علوم پزشکی ، کد کاربری و رمز عبور برای ادارات مشاوره دانشجویی توسط این تیم برنامه نویسی اختصاص یافته است و به منظور آشنا سازی روسای ادارات مشاوره دانشجویی کارشناسان مسئولان این طرح در دانشگاه ها، دوره آموزشی در تاریخ پنجم دی ماه 95 توسط وزارت مطبوع و با تدریس آقای مهندس جوادیان برنامه نویس سامانه مذکور برگزار گردیده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.