یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

اولین جلسه هم‌اندیشی "توسعه فرهنگ کارآفرینی" در بین دانشجویان علوم پزشکی ارومیه برگزار شد

9d4777e6-1b48-4aba-9f13-b85744ab99bd.jpg

اولین جلسه‌ی هم‌اندیشی ترویج فرهنگ کارآفرینی بین دانشجویان و بررسی دغدغه‌ها و مشکلات موجود در این زمینه در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا ارومیه؛ اولین جلسه‌ی هم‌اندیشی ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین دانشجویان و بررسی دغدغه‌ها و مشکلات موجود در این زمینه در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با حضور دکتر علی احمد آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر شهرام خادم وطن مدیر فرهنگی دانشگاه، دکتر احمد حاج ابراهیمی رئیس دبیرخانه کارآفرینی، اشتغال و سرمایه‌گذاری نظام سلامت دانشگاه، نجیبه قنبری رئیس اداره فرهنگی و فوق‌برنامه و علی‌رضا فرجی دبیر کانون کارآفرینی و مهارت افزایی دانشجویی روز سه‌شنبه ۲۴ دی‌ماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر آقاپور با مرور مفهوم کارآفرینی و ضرورت توسعه آن و اشاره به چالشهای ناشی از نسبت پایین تعداد کارآفرینان در کشور، به اهمیت توسعه کارآفرینی در دانشگاه اشاره نمود و افزود: وظیفه ما در دانشگاه جذب دانشجویان با رویکردها و خصوصیات کارآفرینانه ازقبیل نیاز به موفقیت، ریسک پذیری بالاتر، تلاش گرا و عمل گرا بودن و فعال و نوآور بودن می باشد؛ در واقع رویکرد استراتژیک کارآفرینانه دانشگاه با دانشجویان خلاق و مبدع و نوآور پیوند اساسی خورده است.

در ادامه جلسه دکتر احمد حاج ابراهیمی رئیس دبیرخانه کارآفرینی ضمن تقدیر از حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی به خاطر اهمیت دادن به موضوع مهم اشتغال و سرمایه‌گذاری نظام سلامت دانشگاه به تشریح مفهوم کارآفرینی و تفسیری که در عمل در کشور تحت عنوان کارآفرینی مطرح است پرداخت.

علیرضا فرجی به‌عنوان دبیر کانون کارآفرینی و مهارت افزایی "کاما" به بیان دغدغه‌های دانشجویان را در مسیر شروع فعالیت‌های آموزشی، مهارتی و گسترش فعالیت‌های اقتصادی و کارآفرینانه در دانشگاه پرداخت.

فرجی افزود: نبود زیرساخت‌های اساسی همچون فضای فیزیکی مناسب جهت فعالیت‌های استارتاپی، عدم برگزاری دوره‌های آموزشی و انگیزشی شایسته مانند برگزاری استارتاپ، ویکندها برای دانشجویان و هم‌چنین عدم آشنایی دانشجویان با فعالیت‌های کارآفرینانه از مهم‌ترین دغدغه‌های مسیر کارآفرینی دانشجویان می‌باشد و پیشنهادهای را برای رفع مشکلات موجود ارائه داد.

در پایان جلسه دکتر علی احمد آقاپور و دکتر شهرام خادم وطن ضمن اعلام آمادگی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جهت گسترش فرهنگ کارآفرینی در میان دانشجویان دانشگاه، حمایت‌های همه‌جانبه خود را جهت فعالیت هرچه بهتر کانون کاما با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و هم‌چنین دبیرخانه کارآفرینی دانشگاه اعلام کردند و مقرر گردید که در ماه‌های آتی دوره‌ها و همایش‌های کارآفرینی و همچنین رویدادهای استارتاپی در دانشگاه برگزار شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.