یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه؛

مشکلات خوابگاه‌ها در کمیته اسکان دانشگاه علوم پزشکی قم بررسی شد

کمیته اسکان/قم

مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی در نشست کمیته اسکان دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور معاون فرهنگی دانشجویی و جمعی دیگر از مسئولان این معاونت مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، صبح امروز نشست کمیته اسکان دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور جمعی از مسئولان معاونت فرهنگی دانشجویی این دانشگاه به منظور برنامه‌ریزی برای اسکان دانشجویان ورودی نیمسال دوم و بررسی برخی از مشکلات خوابگاهی در دفتر این معاونت برگزار شد.

در ابتدای این نشست معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی اظهار کرد: دانشگاه و دانشجو از محورهای توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور محسوب می‌شوند و خوابگاه دانشجویی به‌عنوان خانه دوم دانشجو اهمیت ویژه‌ای در ارتقاء نشاط معنوی، حفظ آرامش روحی و جسمی، توسعه فکر و اندیشه، اعتلای شخصیت و افزایش کیفیت تحصیلی دانشجویان دارد.

سمیرا حاجی صادقی تصریح کرد: به‌منظور تسهیل و بهبود کیفیت زندگی در مجتمع‌های خوابگاهی، تدوین مقررات و ضوابط راهگشا و شفاف با هدف رعایت حقوق فردی و جمعی، تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری و خودباوری، تأمین امنیت و قانونمند نمودن سکونت دانشجویان امری ضروری است.

در ادامه مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم به ماده ۴ آیین‌نامه کمیته اسکان اشاره کرد و گفت: کمیته اسکان از معاون فرهنگی دانشجویی، مدیر دانشجویی، مسئول خوابگاه و رئیس اداره امورخوابگاه‌ها تشکیل می‌شود و  بنا به تشخیص معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه بر اساس ضرورت از رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی نیز در کمیته اسکان دعوت به عمل می‌آید که در سال‌های اخیر شاهد حضور رئیس اداره مشاوره در تمامی این جلسات بودیم.

محمد عزیزی‌فر با تشریح وظایف این کمیته در دانشگاه ادامه داد: از وظایف کمیته اسکان تصمیم‌گیری درمورد اولویت‌بندی و نحوه واگذاری خوابگاه‌ها و رسیدگی به برخی مشکلات و درخواست‌های دانشجویان متقاضی خوابگاه و ساکنین خوابگاه است که در این نشست سعی داریم با مرور آیین‌نامه اسکان برخی از مشکلات خوابگاه امام خمینی(ره) و کوثر را رفع کنیم.

وی از شیوه تقسیم‌بندی و جانمایی دانشجویان در خوابگاه به‌عنوان امری مهم نام برد و اظهار کرد: دانشجویان بر اساس رشته تحصیلی و سال ورودی تقسیم‌بندی می‌شوند که این در ادامه موجب می‌شود در زمان استراحت و مطالعه دروس چه در ترم تحصیلی و چه در امتحانات پایان ترم مشکلی برای هم از لحاظ تداخل امورات نداشته باشند، اما با توجه به تنش‌ها و ناسازگاری‌های برخی از دانشجویان امکان دارد بنا به درخواست هم اتاقی‌ها این جانمایی به صورت دیگری رقم خورد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم به ماده ۳۳ آیین‌نامه اسکان دانشجویان اشاره و تصریح کرد: با توجه به شأن دانشجو رعایت پوشش مناسب و بر مبنای موازین اسلامی، عرف و هنجارهای اجتماعی برای تمامی دانشجویان الزامی بوده و هر آنچه دانشجو در داخل یا خارج از اتاق خود رفتار می‌نماید ‌باید در محدوده‌ قوانین و مقررات جاری کشور باشد در غیر اینصورت سرپرستی خوابگاه موظف است به صورت کتبی این موارد را به کمیته انضباطی ارجاع دهد.

تعمییرات تجهیزات خوابگاه و اخذ فرم معرفی‌نامه از اداره خوابگاه در شروع ترم جدید ویژه دانشجویان شهریه‌پرداز، اتباع و مازاد از مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.