شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

سامانه گروه مددکاری "کانون فرهنگی و خیریه الست" در دانشگاه علوم پزشکی قزوین راه‌اندازی می‌شود

کانون الست

مسئول گروه مددکاری "کانون فرهنگی و خیریه الست" از راه اندازی سامانه گروه "مددکاری" این کانون خیریه که باهدف ایجاد روحیه همدلی، کمک به همنوعان و تقویت امور بشردوستانه در دانشگاه علوم پزشکی قزوین تاسیس شده است؛ خبر داد.

به گزارش مفدا قزوین، عرفان خراسانی در گفتگو با مفدا قزوین گفت: کانون "فرهنگی و خیریه الست" در سال ۸۷ باهدف ایجاد روحیه همدلی، کمک به هم نوعان و تقویت امور بشردوستانه در دانشگاه علوم پزشکی قزوین تاسیس و تاکنون برنامه‌های خیریه متنوعی توسط این کانون برگزار شده است.

مسئول گروه مددکاری "کانون فرهنگی و خیریه الست"  در ادامه گفت: مراحل نهایی طراحی سامانه گروه مددکاری "کانون فرهنگی و الست"  انجام شده و در چند ماه آینده راه اندازی می گردد؛ در این سایت نیاز افراد به‌صورت طبقه‌بندی نمایش داده می‌شود و بخشی برای ثبت نام کسانی که مایل به انجام امورخیر هستند نیز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: گروه مددکاری "کانون الست" از اردیبهشت ماه سالجاری تشکیل شد و اعضای این گروه نیازمندان را شناسایی و با توجه به نوع نیاز اولویت‌بندی می‌ کنند؛ البته تأکید بر نیازهای درمانی است و پس از شناسایی افراد به مراجع مربوط معرفی می‌ شوند.

مسئول گروه مددکاری کانون فرهنگی و خیریه الست یادآورشد: در طول مدت فعالیت این گروه به ۱۴ فرد نیازمند مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال اختصاص یافته است؛ کمک‌ها از طریق فراخوان دانشگاهی و دانشجویان و کمک‌های جانبی توسط خیرین جمع‌آوری‌شده است؛ از سویی دیگر با ارگان‌هایی مانند هلال‌احمر و بهزیستی نیز همکاری داریم.

مسئول گروه مدد کاری "کانون فرهنگی و خیریه الست" خاطر نشان کرد: مبالغ جمع آوری شده در زمینه های مختلف از جمله تهیه لوازم منزل، مواد غذایی، لوازم‌تحریر در مهرماه و لباس در سال نو و فصل سرما همچنین اعمال جراحی هزینه شده است.

خراسانی تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و ضرورت تامین لباس برای نیازمندان، با اطلاع رسانی های متعدد سعی در جذب خیرین از خارج دانشگاه برای تامین بخشی از مایحتاج افراد نیازمند هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.