شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲

به گزارش مفدا - جهرم

بررسی خسارات سیل ۹۵ در جهرم

سیل جهرم / دانشگاه علوم پزشکی

پس از برآورد های لازم و بررسی مسائل و مشکلات سیلاب در شهرستان جهرم و انعکاس به مقامات ذیصلاح مقرر شد مسئولین ارشد کشوری و استانی حمایت های همه جانبه خود را تارفع موانع موجود به عمل آورند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت   :  با مدیران بی تدبیر و بی مسئولیت در جریان سیلاب اخیر برخورد قاطع خواهد شد.

استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان جهرم ،   مهندس علیرضا صحرائیان ضمن تشکر از صبر و حوصله مردم  و تقدیر از زحمات شبانه روزی نیروهای خدمات رسان و امدادگر کلیه ارگانها و نهادهای شهرستان جهرم تصریح کرد  :   پس از بازدید های میدانی از آبگرفتگی ها و تخربب پل ها و منازل مسکونی از بین رفتن لوازم خانگی منازل مسکونی در سطح شهرستان و جلسات متعدد با مدیران ارشد کشوری و استانی  نقاط ضعف و قوت مشخص گردید  .  تجربه سیل اخیر فرصتی بود که توان مدیریتی مدیران شهرستان در زمان وقوع بحران نمایان شود  . 

نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم اظهار داشت  :   پس از برآورد های لازم و بررسی مسائل و مشکلات سیلاب در شهرستان جهرم و انعکاس به مقامات ذیصلاح مقرر شد مسئولین ارشد کشوری و استانی حمایت های همه جانبه خود را تارفع موانع موجود به عمل آورند  .

قزلی افزود  :   بلافاصله بعد از سیل با حدود ۷۰ پمپ آبکش عملیات تخلیه آب از سطح شهر،  منازل ،  کوچه ها و معابر شروع شد و با گریدر از مناطق آسیب دیده ،  گل‌ولای ،  جمع‌آوری شد و در جهت مقاوم سازی ،  در پشت منازل ،    مخروط ریزی شد  . ۱۵۰ نیرو در سه شهرک فرهنگ شهر، زیباشهر، بهاران و بلوار رهبری، عملیات پاکسازی و جمع‌آوری گل‌ولای را انجام داده و فردا تنظیف نهایی این مکان‌ها انجام خواهد شد. اولویت اول شهرداری، جمع‌آوری گل‌ولای و تنه درختان در سطح شهر است و بعد از رفع رطوبت و بهبود وضعیت جوی ،   عملیات آسفالت‌ریزی انجام خواهد شد  .   

قزلی بافت فرسوده سطح شهر را ۱۸۰ هکتار دانست و خاطرنشان کرد  :   در بافت فرسوده ،   تعداد زیادی خانه‌ی خشتی دارای تهدید داریم که مالکین به صورت مناسب نگهداری نکرده‌ و در بارش اخیر ریزش کرده‌اند یا در حال ریزش هستند ؛   در باب این منازل ،    اگر مالکین یا اهالی محل ،    مراجعه نمایند بعد از کارشناسی ،   رفع خطر خواهند شد. هم اکنون سه اکیپ رفع خطر در حال فعالیت هستند  . اگر مالکین همکاری نمایند حاضریم در جهت تعریض کوچه‌ها ، این خانه‌ها را خریداری نماییم.

شهردار جهرم گفت  :   بر اساس برآورد اولیه در سیل اخیر به تأسیسات شهری مربوط به شهرداری ۱۵۰ میلیارد ریال آسیب وارد شده است  .   برای آینده با توجه به تجربیات فعلی ،   برای طرح مطالعه ساماندهی آب‌های سطحی ،    از تخصص مشاوران مجرب بهره گرفته شده و قرار است برای برطرف کردن مشکلات آب‌گرفتگی شرق جهرم ،    کانالی در منتهی‌الیه شرق شهر ،  احداث شود که مشکلات مناطق آسیب دیده نیز در آینده حل خواهد شد  .   برای غرب جهرم نیز طرح ساماندهی آب‌های سطحی در میدان نبوت انجام خواهد گرفت که این طرح ها نیاز به بودجه ویژه دارد که نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی باید حتما کمک نمایند  .

به گزارش مفدا - جهرم   :  از قاعده خسارات ناشی از سیل،   دانشگاه علوم پزشکی و خدماتی بهداشتی جهرم مثتثنی نبوده است و ریاست دانشگاه و مسئولین دیگر در تلاشند تا بتوانند خسارات وارده به دانشگاه و دانشکده و خوابگاهها و سالنها و بیمارستانها را جبران کرده و به وضع اولیه باز گردانند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.