شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰

روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

وزیر بهداشت در جمع نمازگزاران سمنانی / بیمه رایگان بیش از 11 میلیون نفر از مهمترین اقدامات دولت است .

semnan

وزیر بهداشت با اشاره به برنامه‌های دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان به‌عنوان یکی از اولویت‌های کشور گفت: ۲۱ هزار تخت بیمارستانی جدید تا پایان دولت محقق می‌شود.

دکتر هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در جمع نمازگزاران سمنانی در مسجد امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: درحالی‌که معمولاً در دولت‌ها در هر دوره 4 تا 5 هزار تخت بیمارستانی جدید اضافه می‌شود؛ این رقم تا پایان دولت یازدهم به 21 هزار تخت می‌رسد.

وی با اشاره به برخی خدمات دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان افزود: در اجرای طرح تحول سلامت 11 میلیون نفر از مردم کشور که از بیمه محروم بودند؛ بیمه شدند.

وزیر بهداشت با اشاره به احداث 3000 خانه بهداشت روستایی در کشور از تعمیر و تجهیز خانه بهداشت روستایی و بیش از 5 هزار پایگاه بهداشتی در سراسر کشور از ابتدای دولت یازدهم تاکنون خبر داد و گفت: در دولت یازدهم پزشکان برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مناطق محروم اعزام شدند.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه بساری از تخت‌های بیمارستانی کشور تا ابتدای این دولت بیش از 50 سال قدمت داشتند از توزیع 40 هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان‌های کشور خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم موضوع بهداشت و درمان و غذا و دارو و بیمارستان در اولویت قرار گرفت اضافه کرد:در آغاز این دولت مردم در حوزه بهداشتی و درمانی با مشکلات زیادی مواجه بودند و در این دولت موضوع بهداشت و درمان مردم در اولویت قرار گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تأمین امنیت، آموزش و بهداشت مردم سه وظیفه مهم و اساسی حکومت‌هاست بیان کرد: کارهای زیادی در حوزه سلامت مردم در کشور انجام شده است و امروز پرداختی مردم در مراجعه به بیمارستان‌های دولتی بسیار کاهش یافته است؛ اما هنوز دولت باید در حوزه درمانی به مستضعفان، نیازمندان، بیماران صعب‌العلاج و محرومان جامعه کمک بیشتری انجام دهد.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه دسترسی مردم امروز به داروهای بیماری‌های خاص بیشتر شده است گفت: امروز هم کمبود دارو در کشور وجود دارد؛ اما از 300 قلم به کمتر از 30 قلم رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میزان صادرات دارو در کشور به بیش از 2.5 برابر افزایش یافته است اضافه کرد: در مقابل واردات دارویی کشورمان با اتکای به تولید شرکت‌های داروسازی داخلی کاهش یافته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه خدمات شایسته‌ای در استان سمنان در حوزه بهداشت و درمان ارائه شده است گفت: یکی از اقدامات مهم توسعه‌ای حوزه بهداشت و درمان در استان سمنان، توسعه دانشگاه علوم پزشکی از نظر تعداد رشته‌ها بوده است.

دکتر هاشمی اضافه کرد: امروز تعداد رشته‌های تخصصی در دوره «پی.اچ.دی» و پزشکی تخصصی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به 14 رشته افزایش یافته و همه پروژه‌های نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان از دولت‌های قبل نیز در این استان به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در 22 بهمن سال 1392 یک پروژه نیمه تمام با قدمت 18 سال در شهرستان دامغان افتتاح شده بود تصریح کرد: امروز 18 پروژه حوزه بهداشت و درمان در استان سمنان افتتاح می‌شود که همه آن در دولت یازدهم آغاز شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز 72 پروژه بهداشت و درمان در استان سمنان در سفر امروز خود به این استان بیان کرد: با تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها همه اماکن شبکه بهداشت و درمان استان سمنان تملکی می‌شود.

دکتر هاشمی با اشاره به در پیش بودن انتخابات سال آینده بیان کرد: همه ما عیب و ایراد داریم و هیچ کدام از ما معصوم نیستیم و نباید برای انتخابات سال آینده به دنبال سیه نمایی بود.

وی اضافه کرد: البته نباید ایرادات را نیز کتمان کرد؛ بلکه انتقادها باید برای رفع مشکلات موجود بوده به این مهم کمک کند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ایران کشوری حادثه خیز بوده و انواع بلایا مانند برف و طوفان سیل را در آن شاهد هستیم اضافه کرد: همه ما در یک مجموعه بوده و میراث‌دار انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) هستیم و نباید انگشت اتهام خود را به سمت این و آن نشانه برویم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.