شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶

برپایی کمپین اطلاع رسانی وپیشگیری از سرطان توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با شعار همه باهم برای پیشگیری از سرطان

کمپین سرطان

دکتر مهستی علیزاده سرپرست مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت : علاقه دانشجویان به شرکت در طرح هایی که برای پیشگیری از بیماری ها برگزار می شوند ستودنیست

به گزارش مفدا روز های پنجم و ششم اسفند دانشجویان علوم پزشکی تبریز با عنوان کمپین پیشگیری از سرطان در نقاط پر رفت وآمد شهر تبریز حضور یافتند.این کمپین با همت بخش دانشجویی مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت و همکاری انجمن سرطان تبریز در سطح شهر تبریز برگزار شد. نقاط پر رفت و آمد شهر همچون مجتمع های تجاری تفریحی و ترمینال بزرگ تبریز میزبان این کمپین دانشجویی با شعار "همه باهم برای پیشگیری از سرطان" بودند.

به مراجعه کنندگان به کمپ های این طرح در مورد راه های پیشگیری از سرطان و همچنین لزوم انجام تست های غربالگری برای  تشخیص به موقع سرطان اطلاعات لازم ارائه شد.

لازم به ذکر است قبل از برپایی کمپ ها کارگاه های آموزشی توجیهی در مورد سرطان های شایع و نحوه برقراری ارتباط با مردم به دانشجویان داوطلب شرکت در طرح ارائه شده بود.

دکتر مهستی علیزاده سرپرست مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت در حاشیه این طرح به خبر نگار مفدا گفت: علاقه دانشجویان به شرکت در طرح هایی که برای پیشگیری از بیماری ها برگزار می شوند ستودنیست. وی افزود قبلا نیز بخش دانشجویی این مرکز طرح هایی برای غربالگری دیابت و فشار خون اجرا کرده بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.