شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۳

برگزاری مراسم حمل مشعل و رژه تیم های شرکت کننده در المپیاد ورزشی دانشجویان دختر علوم پزشکی

برگزاری آئین افتتاحیه المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر داشگاه‌های علوم پزشکی

حامل مشعل دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی، میدانی برای تمرین و آماده سازی دانشجویان در عرصه های ورزشی بزرگ تر است و نیز موجب ترویج فرهنگ تندرستی و سلامت جسمی و ایجاد شور و نشاط در جوانان برای سلامت روانی می شود.

به گزارش مفدا ، آئین افتتاحیه دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور شامگاه جمعه ۶ اسفند با حضور دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و درمان، دکتر جلال نژاد جواد مدیر کل دانشجویی وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۸۰۰ دانشجوی دختر از ۵۱ دانشگاه علوم پزشکی کشور  و حدود ۵۰۰ نفر سرپرست، مربی، داور و عوامل اجرایی مسابقات با اجرای برنامه های متنوع برگزار شد.
در آئین افتتاحیه این المپیاد ورزشی؛ مراسم حمل مشعل المپیاد، برنامه حمل پرچم مسابقات و رژه ۵۱ تیم شرکت کننده در مسابقات، برگزار شد.
فائزه خلیلی حامل مشعل این المپیاد در حاشیه آئین افتتاحیه در گفت و گو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: دانشجوی سال دوم رشته رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی مازندران هستم و در این المپیاد ورزشی در رشته بسکتبال شرکت کردم.
وی افزود: مدت ۱۲ سال است که به ورزش بسکتبال می پردازم و هر ساله در مسابقات کشوری بسکتبال شرکت کردم و همچنین مدتی سابقه حضور در تیم ملی بسکتبال را داشتم.
این دانشجوی بسکتبالیست خاطرنشان کرد: سطح کیفی برگزاری مسابقات از منظر شرکت ورزشکاران حرفه ای و با تجربه در سطح بالایی قرار دارد اما با توجه به اینکه به مدت ۱۲ سال در این رشته مشغول بوده ام و شناخت کامل دارم متاسفانه در بخش داوری اشتباهاتی را مشاهده کردم که نشان دهنده کم تجربگی داوران مسابقات بسکتبال این المپیاد است و به مسئولان برگزاری این مسابقات پیشنهاد میکنم که در المپیادهای سال های آینده از داوران باتجربه تر در این رشته بکارگیری کنند.
خلیلی با بیان اینکه سطح مسابقات در رشته بسکتبال در این المپیاد بسیار بالا بوده و ورزشکاران با تمرین و آمادگی کامل در این مسابقات حضور پیدا کردند، اظهار کرد: این المپیاد ورزشی قطعا میدان تدارکاتی خوبی برای کسب تجربه و محک زدن توانایی دانشجویان ورزشکار است.
حامل مشعل دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی علاوه بر اینکه میدانی برای تمرین و آماده سازی دانشجویان در عرصه های ورزشی بزرگ تر است همچنین فرهنگ تندرستی را ترویج می دهد و شور و نشاط خاصی در جوانان ایجاد می کند که موجب سلامت روانی افراد می شود.
این دانشجوی بسکتبالیست با بیان اینکه امیدوارم با توجه کردن به انتقادهای به جا و سازنده دانشجویان نواقص کوچک نیز در این المپیاد رفع شود، خاطرنشان کرد: شور و هیجان بالای موجود در این مسابقات، کسب تجربه و رضایتمندی نسبی از نحوه برگزاری مسابقات موجب انگیزه در من شد و قطعا قصد شرکت در دوره های بعدی این المپیاد ورزشی را دارم.