چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹

جانبازان شیمیایی، هیچ وقت این صدا را فراموش نکنید

کربلای پنج

در عملیات کربلای پنج فرماندهان بزرگی همچون حاج حسین خرازی فرمانده لشکر امام حسین ( ع ) با لبی خندان و حاج اسماعیل دقایقی فرمانده لشکر 9 بدر به درجه رفیع شهادت رسیدند..

مفدا شوشتر؛ می گفت این تاول هایی رو که می بینی یادگار عشق است به این آب وخاک ، عشق به ناموس وشرف وخانواده، این تاول ها ، حساسیتی است که بدن ها نسبت به ظلم و بی عدالتی داره ، این سرفه های بلند و وحشتناک  هم فریاد است که در گلو خفه شده ، فریاد دادن بچه هایی که رفتند و فراموش شدند... وحالا به حساب نمی یان .

هدف  عملیات کربلای پنج تصرف شلمچه و پیشروی به سمت بصره منطقه عملیات شلمچه وشرق بصره به تاریخ 19/10/65 لغایت 12/12/65 بود که بمدت 45 روز به طول انجامید، این عملیات نسبت به کسب موفقیت عملیات خوش بین بود ، درچنین شرایطی عملیات بزرگ مرحله سوم کربلای پنج مورخه 3/12/65 با رمز مبارک یا زهرا ( س ) آغاز شد ، حفظ مواضع تصرف شده از کانال پرورش ماهی به سمت پنج ضلعی ، حملات پرحجم هوایی دشمن روی جاده به داخل پنج ضلعی جاده شلمچه در مواضع توپخانه در تامین اهداف مورد نظر بمباران شیمیایی صحنه دیگری بود در ساعت 9 صبح ناچاراً دشمن دستور عقب نشینی به نهر جاسم را صادر کرد ، پس از این حادثه فرمانده سپاه، پیام امام را برای تمامی یگان ها خواند.

(( از خداوند متعال پیروزی نهایی رزمندگان عزیز را خواستارم ، عزیزان من  بکوشید خداوند با شماست واینجانب دست و بازوی شما را می بوسم )) رزمندگان در شرق نهرجاسم استقرار پیدا کردند که این  نتایج در برداشت تصرف مجدد کانال پرورش ماهی؛ خط پدافندی در نهرجاسم وحضور موثر در منطقه شرق کانال زوجی وانهدام بخش وسیعی از امکانات ونیروهای دشمن بود. دراین عملیات فرماندهان بزرگی همچون حاج حسین خرازی فرمانده لشکر امام حسین ( ع ) با لبی خندان و حاج اسماعیل دقایقی فرمانده لشکر 9 بدر به درجه رفیع شهادت رسیدند.

این بنده حقیر نیز در مورخه 4/12/65 براثر مسمومیت گازهای شیمیایی ( خردل ) واصابت ترکش از ناحیه دو پا شدیدن مجروح شده ام

یاد شبهایی که مابودیم ومین                                                                       جستجوی مرگ در زیر زمین

همره شبهایمان ، سجاده بود                                                                        حمله کردن ، خط شکستن ساده بود

حسرت رفتن دراین دل مانده است                                                              دست وپایم سخت در گل مانده است

عاشقان رفتند وما جا مانده ایم                                                                    زیر بار غصه ها وا مانده ایم .

                                                                         جانباز شیمیایی 70%  دوران دفاع مقدس

                                                                                        سید قربان موسوی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.