یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶

توسط اداره قران و عترت دانشگاه برگزار شد؛

کارگاه "حجاب و عفاف"

246

به همت اداره قرآن و عترت دانشگاه، کارگاه آموزشی"حجاب و عفاف" ویژه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در محل سالن توسعه برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، کارگاه آموزشی "حجاب و عفاف" توسط اداره قرآن و عترت و با حضور استاد انصاریان، مدرس علوم قرآنی، برای کارکنان دانشگاه برگزار گردید.

استاد انصاریان، آشنایی بیشتر و آگاهی کارکنان در زمینه حجاب و عفاف را از اهداف برگزاری این کارگاه عنوان کرد و در خصوص این موضوع، با توجه به آیات و احادیث قرآنی و نیز موارد اجتماعی مطالبی را بیان کرد.

انصاریان با توجه به فواید حجاب و عفاف، اظهار داشت: از جمله مهمترین آموزه‌های دینی در فرهنگ اسلامی توجه به حیا و حفظ حجاب در روابط فردی و اجتماعی با دیگران است و در منابع اسلامی و خصوصاً قرآن کریم هم آیات و روایات فراوانی در اهمیت و ضرورت این موضوع وجود دارد، البته نباید فراموش کرد که این دستور دینی تنها مختص به آیین مقدس اسلام نبوده است بلکه در سایر ادیان نیز شاهد توجه به مقوله حجاب و حیا در زندگی هستیم هرچند که در بین سایر ادیان این موضوع به درستی اجرا نمی‌شود ولی عموم مسلمین خود را به حفظ حدود شرعی حجاب ملزم دانسته و برای آن احترام و ارزش بسزایی قائل هستند.

وی، با اشاره به اینکه بی‌حجابی برای برخی افراد عادی شده است، گفت: هرچند بعضی از افراد به واسطه نداشتن روحیه عزت و اعتماد به نفس برای اقناع و آرامش خود رو به سوی بی‌حجابی می‌آورند، ولی با یک تحقیق میدانی و آماری بین افراد با حجاب و بی‌حجاب به روشنی نتایجی بدست می‌آید، که ماحصل آن این است افراد باحجاب به واسطه عدم تمایل به عشوه‌گری و خودنمایی در روابط اجتماعی از آرامش زیباتری برخوردار هستند.

انصاریان تاکید کرد: مطالعات اجتماعی و تجربیات ثابت کرده است که رعایت حجاب و عفاف در جامعه موجب جلوگیری از بسیار از منکرات و آسیب‌های اجتماعی می‌شود و با حفظ و رعایت شئونات اسلامی و رعایت حجاب اسلامی مسیر طمع‌ورزی به نوامیس هم کاهش می‌یابد.

در ادامه این کارگاه، سوالات و نظراتی بین شرکت کنندگان و استاد کارگاه انجام شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.