یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷

به همت کانون فعالیت های جهادی؛

روستاهای محروم شهرستان هرسین مقصد جهادگران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

11

اعضای گروه کانون فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه این بار به نیت شهید عباس بابایی با حضور در مناطق محروم شهرستان هرسین خدمات سلامت ارائه دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، این اردوی یک روزه که به همت اعضای اعضای کانون فعالیت جهادی دانشگاه علوم پزشکی و در 12 دی ماه 98 در مناطق محروم روستاهای چشمه کبود، باقله، کرفله و چم کبود شهرستان هرسین برگزار شد، خدماتی از قبیل ویزیت پزشک، خدمات دندانپزشکی، مشاوره توسط روانشناس، خدمات مامایی و انجام تست پاپ اسمیر، توزیع دارو رایگان، غربالگری فشارخون، قندخون، تزریقات، بینایی سنجی، آموزش نکات بهداشتی به کودکان همراه با بازی، پایش و آموزش بهداشت محیط و ایمنی روستا، کلرسنجی و ph آب روستا انجام گردید. 

در حاشیه این اردوی جهادی نیز برنامه های فرهنگی برای کودکان توسط کارگروه فرهنگی و توزیع مسواک و خمیر دندان در میان کودکان انجام شد. 

گفتنی است 14 نفر از دانشجویان رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، مامایی، هوشبری، اتاق عمل، پرستاری، بهداشت محیط و بهداشت عمومی و پزشکی هسته ای در این اردو حضور داشتند که 180 نفر از جمعیت این مناطق محروم را پوشش دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.