یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹

فرمانده سپاه زنجان در مراسم جلیل و تکریم مقام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

سردار بعد از دوران دفاع مقدس همیشه می‌گفت «از قافله شهدا عقب مانده ام»

مراسم تجلیل و تکریم شهید قاسم سلیمانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

مراسم تجلیل و تکریم مقام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی پس از برپایی نماز ظهر در مسجد طه پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و با حضور باشکوه خانواده بزرگ دانشگاه و با سخنرانی سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان برگزار شد.

به گزارش مفدا زنجان، مراسم تجلیل و تکریم مقام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مسجد طه پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری، دانشجویان،  اساتید، معاونان دانشگاه و با سخنرانی سردار کرمی برگزار شد.

سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در مراسم تجلیل و تکریم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با تسلیت شهادت «سردار دل‌ها سپهبد شهید قاسم سلیمانی» و تشکر از همه کسانی که در مراسم شرکت کرده اند به سخنرانی درباره شهید سلیمانی پرداخت.
فرمانده سپاه زنجان در توصیف ویژگی های این شهید گفت: «سخن گفتن از سردار سلیمانی مانند این است که از یک اقیانوس در یک ظرف کوچک آب برداریم و ما قادر نیستیم از این سردار صحبت کنیم. حاج قاسم، از فرماندهان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس و فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان، که همیشه در سخت ترین عملیات ها خط شکن بود و هیچ کدام از خطوط دفاعی و دشمن در مقابل سردار نمی‌توانست مقاومت کند.»


سردار کرمی با اشاره به یکی از آرزوها و دغدغه های همیشگی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار در سخنان خودش بعد از دوران دفاع مقدس همیشه می‌گفت «از قافله شهدا عقب مانده ام» اسامی شهدا را تک به تک اسم می برد و اشک می‌ریخت... همیشه این حسرت را داشت، آرزو در دل بود و برای شهادت آغوش باز کرده بود.»
فرمانده سپاه انصار المهدی با اشاره به اهمیت سپاه قدس تاکید کرد فرماندهی نیروی قدس بسیار پیچیده است و افزود:« بر اساس شایستگی های بسیاری که سردار سلیمانی داشت توسط مقام معظم رهبری به این سمت انتخاب شد که در دوران کاملا بحرانی این فرماندهی را برعهده گرفتند. در دورانی که فرماندهی سپاه قدس با ایشان سپرده شد بحران های متعددی از جمله جنگ افغانستان، دو جنگ نفت در منطقه و از همه مهمتری طرح خاورمیانه آمریکا مطرح بود که برای تسلط کامل از نیل تا فرات و تسلط بر انرژی کشورهای منطقه و سلطه بر جهان اسلام برنامه ریزی شده بود»

سردار سلیمانی با تدبیر و پیروی از منویات مقام معظم رهبری این طرح را با شکست کامل مواجه کرد اما نه به همین سادگی. جنگ هایی که اعراب از اسرائیل شکست خورده بودند و اسرائیل تصور می کرد که به سادگی از نیل تا فرات را به سیطره و تسلط خود درخواهد آورد با جنگ ۳۳ روزه لبنان همراه شد و اولین شکست سخت خود را در این جنگ متحمل شد. نقش سردار در اولین شکستی که اسرائیل خورد بسیار مشخص بود و حزب‌الله از این نبرد سرافراز بیرون آمد
فرمانده سپاه زنجان با اشاره به جنگ سوریه گفت: در ابتدا بحث داعش در سوریه وجود نداشت پیشمرگان آمریکایی بودند که به هیچ کسی رحم نمی‌کردند و هر جنایتی که می‌توانستند مرتکب شدند و جلوی چشم هزاران مادر، کودکان را سلاخی می کردند در سوریه همه شهرها و تعدادی پادگان سقوط کرده بودند. در دمشق هم تنها چند نقطه باقی مانده بود و ۴۰ تا۶۰ هزار نفر همه را قتل و عام می کردند. در چنین شرایطی رشادت ها و توانایی های سردار سلیمانی خود را نشان داد. ۸۰ کشور در سوریه و عراق جنگیدند و شکست خوردند. آنها داعش را پشتیبانی کردند در عراق جنگ شیعه و سنی درست کردند و فتنه های متعددی درست می کردند که یکی پس از دیگری با درایت شهید حاج قاسم نقش برآب می شد.


سردار کرمی با توصیف شرایط جنگ های سوریه و عراق در سالهای اخیر به نقل از شهید سلیمانی گفت: «سردار تعریف می کرد از بصره با من تماس گرفتند گفتند به داد بصره برسید اگر دستشان برسد همه را قتل عام می کنند که با تدابیر مقام معظم رهبری به دست سردار بود سردار نجات یافتند». وی افزود: « سردار سلیمانی در هرکجت که حضور می یافت فتنه را جمع می کرد، در لبنان و اقلیم هرجا بودند دشمنان و آمریکا با شکست مواجه می شدند و این موضوع را خودشان بارها و بارها اعتراف می‌کنند
سردار کرمی با تحسین شادت ها و قهرمانی های سردار سلیمانی افزود: «‏سردار سلیمانی بارها در معرض شهادت قرار گرفت، مرد بحران بود و بر همه غلبه پیدا می‌کرد. او امید جبهه مقاومت بود و از شهادت نمی ترسید. بارها از مدافعان حرم شهرمان بارها از رشادت های او شنیدم که محاصره ها را می شکست و نمی ترسید چرا که آرزوی او شهادت بود و شهادت هنر مردان خداست. در بحران ها در کنار بچه ها بود ساده زیست ‏بود و می گفت من سرباز ولایتم نه سرلشکر»

وی با اشاره به اشتباه دشمن در به شهادت رساندن سردار سلیمانی گفت: «‏اشتباه محاسباتی دشمن این است که تصور می کند با این شهادت ما تضعیف می شویم». فرمانده سپاه گفت: «در زمان جنگ فرماندهان تراز اول ما در اوج نبردها شهید شدند خیلی بچه ها ناراحت بودند اما ماه همیشه پیروز میشدیم. این خون ها ثمره انقلاب ما هستند و انقلاب را تقویت میکنند و همیشه ما پیروز هستیم»
‏وی با اشاره به اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار دلها گفت:«دشمنان بدانند زمان کدخدایی آنها خیلی وقت است به پایان آمده است. آنها شکست خورده اند و مقام معظم رهبری فرمودند انتقام سختی در انتظار آنهاست. ‏شهادت سردار میلیون ها برابر بیشتر اثرگذار بود خاصیت شهادت اینطور است. ‏یزید تصور می کرد پیروز میدان شد اما امروزه که دنیا نام حسین را صدا میزند مشخص می شود که چه کسی پیروز است. ‏امروز جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا در اوج قدرت و اقتدار است و میلیون ها نفر در سراسر ایران درخواست می دهند که اجازه بدهید با دشمن بجنگیم. ‏این عزت است که حاصل به ثمر نشستن خون شهدا است و ببینید چه کسانی را پرورش داده است»

درپایان سردار کرمی گفت: ‏«درود می‌فرستیم به روح پاک امام مجاهدت کردند و امروز ایران اسلامی در اوج وحدت در دنیا می‌درخشد و ‏ما از شما سپاسگزاریم که برای قدردانی و قدرشناسی از‏ سرباز ولایت گرد آمده اید و نشان داده اید که راه شهدا ادامه دارد».

در ادامه برنامه مراسم تجلیل و تکریم مقام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مسجد طه پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان که با حضور با شکوه جمعی از دانشجویان،  اساتید، کارکنان دانشگاه برگزار شد با مدیحه سرایی حاج رحیم قربانی از همکاران روابط عمومی و ختم قرآن استاد ندری از اساتید دانشگاه همراه شد این مراسم در میان استقبال پرشکوه دانشجویان و کارکنان و اساتید دانشگاه برگزار شد. در حاشیه این مراسم شرکت کنندگان طوماری را که بر سر مزار شهید گمنام در جوار مسجد قررا داده شده بود را به یاد سپهبد شهید قاسم سلیمانی امضا کردند.


ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.