یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خواستار شد؛

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور جهت عزیمت دانشجویان به مراسم تشییع «سردار دل‌ها» مساعدت کنند

سردار سلیمانی

دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با ارسال نامه‌ای از رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواست تا وسیله ایاب و ذهاب دانشجویان علاقمند به شرکت در مراسم تشییع سردار شهید اسلام، سردار قاسم سلیمانی در تهران را فراهم کنند.

به گزارش مفدا، معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی ضایعه‌ای بسیار دردناک بود که قلب آحاد ملت شریف ایران و همه آزادگان جهان را جریحه‌دار کرد، گفت: سردار شهید سلیمانی شخصیتی کاریزما و محبوب بین همه مردم خصوصا جامعه دانشگاهی کشور بود، چرا که این شخصیت بزرگوار تمام عمر مبارک خود را مصروف خدمت به مردم و تأمین منافع ملی کشور خود کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، افزود: جامعه دانشگاهی و نخبگانی کشور به ابعاد مختلف فعالیت‌ها و سلوک این سردار شهید توجه دارد. یکی از ویژگی‌های سردار دل‌ها انس و الفت ایشان با خداوند متعال و ائمه‌اطهار بود و این ویژگی از او فردی شجاع و خاشع ساخته بود  که در تمام مسیر زندگی خود، "عنصر توکل" به خدا و کسب رضای حضرت حق مبنای تصمیم‌گیری و حرکت ایشان بود.

لاری به برنامه‌ها و اقدامات برنامه‌ریزی شده جهت زنده نگه داشتن نام و خاطره سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: مد نظر داریم در جشنواره قرآن و عترت، جشنواره بین‌المللی سیمرغ و دیگر برنامه‌های آتی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بخش‌هایی ویژه شناسایی ابعاد ناشناخته شخصیتی سردار سلیمانی «سردار دل‌ها» برگزار کنیم تا دانشگاهیان ضمن آشنایی بیشتر با شخصیت این شهید بزرگوار، با سلوک و منش ایشان بیشتر آشنا شوند.

معاون وزیر بهداشت از نام‌گذاری خوابگاه‌ها و دیگر پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و رفاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با نام «سردار سلیمانی سردار شهید اسلام» خبر داد و گفت: مدنظر داریم پروژه‌های فرهنگی و رفاهی افتتاح شده در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را تا پایان سال با نام "سردار شهید قاسم سلیمانی" نام‌گذاری کنیم تا نام و خاطره این شهید بزرگوار زیبنده این پروژه‌ها بوده و برکت این نام‌گذاری تا ابد شامل حال دانشگاه‌های ما باشد.

لاری در پایان تاکید کرد: شهادت سردار سلیمانی به دست رییس جمهور آمریکای جنایتکار، شعله‌ای در دل همه مردم کشور و آزادیخواهان عالم ایجاد کرد که به هیچ عنوان خاموش شدنی نیست و ان‌شاءالله این سوز دل‌ها بر سر همه ظالمان عالم آوار خواهد شد و ضمن تقویت محور مقاومت، امیدواریم زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.