یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴

توسط کانونها، انجمن ها و تشکلات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم صادر شد؛

بیانیه مشترک به مناسبت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

بیانیه

تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم به مناسبت شهادت ناجوانمردانه‌ی سردار سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی طی بیانیه ای ‌مشترک ضمن محکوم کردن حمله تروریستی آمریکا به فرمانده نیروهای قدس و همراهانش، شهادت این شهید والا مقام را به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تسلیت گفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله القاصم الجبّارین

«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا»

ﺍﺯ ﻣؤﻣﻨﺎﻥ ﻣﺮﺩﺍﻧﻰ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺁﻧﭽﻪ ﺑﺎ ﺧﺪﺍ ﺑﺮ ﺁﻥ ﭘﻴﻤﺎﻥ ﺑﺴﺘﻨﺪ [ﻭ ﺁﻥ ﺛﺒﺎﺕ ﻗﺪم ﻭ ﺩﻓﺎﻉ ﺍﺯ ﺣﻖ ﺗﺎ ﻧﺜﺎﺭ ﺟﺎﻥ ﺑﻮﺩ] ﺻﺎﺩﻗﺎﻧﻪ ﻭﻓﺎ ﻛﺮﺩﻧﺪ، ﺑﺮﺧﻰ ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ ﭘﻴﻤﺎﻧﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻧﺠﺎم ﺭﺳﺎﻧﺪﻧﺪ [ﻭ ﺑﻪ ﺷﺮﻑ ﺷﻬﺎﺩﺕ ﻧﺎﻳﻞ ﺷﺪﻧﺪ] ﻭ ﺑﺮﺧﻰ ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ [ﺷﻬﺎﺩﺕ ﺭﺍ] ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﻣﻰﺑﺮﻧﺪ ﻭ ﻫﻴﭻ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻭ ﺗﺒﺪﻳﻠﻰ [ﺩﺭ ﭘﻴﻤﺎﻧﺸﺎﻥ] ﻧﺪﺍﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ. (احزاب/23)

"سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند." در ایام یوم اللّه نه دی، روز بصیرت و پیوند امام و امّت، این بار امّت اسلامی به سوگ فرزند برومندش، حاج قاسم عزیز نشست. همو که به تأسی از مولای مقتدر و مظلومش امیرالمؤمنین (ع)، در اوج صلابت و عزت، هادم مشرکان و دشمنان قسم خورده‌ی بشریت و در نهایت رافت و عطوفت، خادم مستضعفان و مظلومان عالم بود.

همو که اگر نبود، نسل امروز در فهم معنای بصیرت و ولایت پذیری دچار اشکال میشد.

همو که امام امّت او را شهید زنده خواندند و همه‌ی مظلومین عالم دعاگوی او بودند.

و چه زیبا فرمود امام المسلمین: "شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند".

در نهایت بهت و ناباوری حاج قاسم عزیزمان به آن چه لیاقتش را داشت رسید و شهید شد، خوشا به سعادتش... اما این اولین باری نیست که نظام شکوهمند و باعظمت اسلامی در سوگ فرزندان رشید و برومند خود می‌نشیند.

این داغ بسیار تلخ و جانکاه است ولی شیرینی پیروزی و فتح، کام مستضعفین عالم را شیرین و کام دشمنان را تلخ‌تر خواهد کرد، امروز حاج قاسم به خیل عظیم یاران دیرین خود پیوست و ما یقین داریم که دستش در یاری و نصرت دین خدا بازتر شده. ما بسیجیان و سربازان امام خامنه‌ای عزیز در سنگر دانشگاه اعلام میکنیم:

۱) خون پاک شهیدان مظلوم حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران غریبشان بر زمین ریخت تا در زمانی که عده‌ای با خوش‌خیالی و سفاهت تمام باز هم دم از مذاکره با رژیم جنایتکار و سفاک آمریکا میزنند، بفهمند که به دشمن نمیتوان اعتماد کرد و امروز باری دیگر دست چدنی در زیر دستکش مخملی دشمنِ هویت و موجودیت نظام اسلامی بر همگان عیان شد. خوشا به غیرت این شهیدان عزیزمان که تا زمزمه‌ی مذاکره‌ی مجدد و نوشاندن جام زهری دیگر به امام و ام‍ّت را شنیدند، این بار نه با زبان که با خون خود، بصیرت را معنا کردند. و حاشا به غیرت و شرافت برخی خودفروختگان داخلی که معلوم نیست تا کی قرار است خواب آشفته‌ی کدخدا ببینند. البته به فضل الهی یقین داریم که این بار خون پاک عزیزانمان همه‌ی خفتگان را بیدار خواهد کرد، ان‌شاء اللّه.

۲) "انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی اخیر آلودند" این جمله‌ی امام عزیزمان به سان آبی بود بر آتش افروخته شده در دلمان که با تمام وجود به آن عمل خواهیم کرد. قطعاً مسئولیت این جنایت فقط متوجه شخص ترامپ نیست و این شروع مبارزه‌ای سخت و همه‌جانبه با استکبار جهانی خواهد بود.

۳) نخواهیم گذاشت علم این شهید عزیز بر زمین بماند و همه فدایی راه و مکتبی هستیم که او همه هستی‌اش را نثار آن کرد؛ راه ولایت‌مداری اگر اکنون صدای حاج قاسم را می‌شنیدیم به فرمانده و رهبرش می‌گفت: آقاجان سر خم می سلامت شکند اگر سبویی ما نیز با رهبر عزیزمان، تجدید عهد و پیمان می‌کنیم و با صدای رسا که همه ی عالم بشنود، می‌گوییم: اماما!

ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم

گر جان طلبد دریغ از جان نکنیم

دنیا اگر از یزید لبریز شود

ما پشت به سالار شهیدان نکنیم

امروز فتح الفتوح انقلاب اسلامی و فرزندان پاک آن همچون حاج قاسم و ابومهدی، دل‌های جوانانی است که نه جنگ دیدند و نه در فتنه‌های قبل، سن آنچنانی داشتند؛ ولی به عنایت و نظر خاص امام عصر (عج) و شهدای عزیز، با قدرت و قوّت بیشتری نسبت به قبل بر سر آرمان‌های این نظام مقدّس اسلامی می‌ایستند و ان شاءاللّه این پرچم را با جلوداری امام خامنه‌ای عزیز و به دست مجروح ایشان به دستان مبارک امام عصر (ارواحنافداه) خواهند رسانید.

خداوند سایه‌ی پربرکت امام زمان (عج) و نایب بر حقشان امام خامنه‌ای عزیز را بر سر این امّت حفظ کند.

السّلام علینا و علی عباداللّه الصّالحین تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های دانشگاه علوم پزشکی قم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.