چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵

مف دا- فسا:

همایش صلاحیت حرفه ای پرستاری ویژه پرستاران شاغل در حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

همایش صلاحیت حرفه ای پرستاری ویژه پرستاران شاغل در حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

مدیر خدمات پرستاری ضمن اشاره به ضرورت اخذ پروانه صلاحیت حرفه ای و تاکید بر تلاش جهت حفظ اهداف صلاحیت حرفه ای ، گفت : صدور پروانه صلاحیت حرفه ای از چند جنبه دارای اهمیت است که حفظ حقوق مردم و دفاع از عموم جامعه با کسب اطمینان از ارائه مراقبتهای پرستاری ایمن و علمی یکی از اهداف اصلی آن می باشد.

به گزارش مف دا- فسا؛ همایش صلاحیت حرفه ای پرستاری با حضور جمعی از پرستاران شاغل حوزه درمان در سالن بعثت دانشگاه برگزار گردید.

در این همایش خانم مریم کریمی مدیر خدمات پرستاری دانشگاه به بیان تاریخچه ای از پیگیری های صلاحیت حرفه ای از ۶۰ سال پیش و مخصوصا در سالهای اخیر پرداخت.

مدیر خدمات پرستاری ضمن اشاره به ضرورت اخذ پروانه صلاحیت حرفه ای و تاکید بر تلاش جهت حفظ اهداف صلاحیت حرفه ای، گفت : صدور پروانه صلاحیت حرفه ای از چند جنبه دارای اهمیت است که حفظ حقوق مردم و دفاع از عموم جامعه با کسب اطمینان از ارائه مراقبتهای پرستاری ایمن و علمی یکی از اهداف اصلی آن می باشد.

کریمی با بیان اینکه جامعه پرستاری ایران علیرغم درک برخی محدودیت های ناشی از صدور پروانه و افزایش نظارت بر مراقبتها داوطلبانه وارد این حوزه شده اند، افزود : همزمانی این موضوع با طرح تحول نظام سلامت موجب شده است که آن را در راستای ارائه مراقبتهای با کیفیت و مطلوب بدانیم.

وی گفت : اهمیت این اقدام تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل در مورد تعداد، تناسب، پراکندگی جغرافیایی و همچنین وضعیت اشتغال پرستاران است که برای برنامه ریزیهای کلان نیروی انسانی بسیار مفید است.

در ادامه این همایش خانم دکتر راحله ثابت و استاد مهدی امیرخانی اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری دانشگاه مطالبی در خصوص تاریخچه صلاحیت حرفه ای در دنیا، تعالی حرفه ای، تاییدات اخذ پروانه و شاخص های صلاحیت حرفه ای پرستاری بیان کردند.

در  این همایش سه پروانه صلاحیت حرفه ای که از سوی معاونت پرستاری وزارت بهداشت صادر شده بود،  با حضور دکتربابک پزشکی معاون درمان دانشگاه به سه نفر از پرستاران شاغل در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) تقدیم گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.