یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

دانشجویان بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با رئیس دانشگاه دیدار کردند

11

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به منظور بیان مسائل و مشکلات دانشجویان خارجی با رئیس دانشگاه دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، تعدادی از دانشجویان خارجی دانشگاه با دکتر مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دیدار کردند و مهم‌ترین مسائل و مشکلات خود را در میان گذاشتند.

دکتر مرادی در این دیدار اظهار داشت: فراهم سازی زیر ساخت‌ها در دانشگاه‌ کمک بسزایی در کاهش مشکلات دانشجویان خارجی می کند و تمام تلاش ما فراهم ساختن فضایی مناسب همراه با امکانات لازم برای تحصیل این دانشجویان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: تمام دانشجویان خارجی باید از مزایای بیمه بهره مند شوند. در حوزه معاونت آموزشی و بین الملل دانشگاه، تخفیف های ویژه ای برای این دانشجویان در نظر گرفته شده است و در خصوص مسائل رفاهی نیز تا حد امکان همکاری لازم با آنها به عمل می آید.

وی خاطرنشان کرد: از این پس با راه اندازی شورای صنفی دانشجویان بین الملل، این دانشجویان می توانند خواسته های خود را سریع تر و راحت تر مطرح نمایند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه افزود: دانشجویان خارجی با کسب آموزش ها و مهارت های لازم در رشته تحصیلی خود، سفیران خوب و تحصیل کرده  دانشگاه می شوند و این خود تبلیغ مثبتی برای دانشگاه و کشور ما محسوب می شود که افزایش جذب دانشجویان خارجی و پیشرفت دانشگاه در زمینه توریسم آموزشی را به دنبال خواهد داشت.

"دکتر احمدی" مدیر امور بین‌الملل دانشگاه در این دیدار در ادامه خاطرنشان کرد: بخش بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از سال ۹۵ با جذب ۲۳ دانشجوی خارجی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون ۴۱۵ دانشجوی خارجی در رشته های مختلف در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند. 

وی ادامه داد: برگزاری نشست‌های مشترک با دانشجویان خارجی دانشگاه و بررسی مسائل و مشکلات دانشجویان خارجی نقش مهمی در مرتفع ساختن مشکلات در این حوزه و ارتقا این بخش خواهد داشت.

احمدی یکی از عمده‌ترین مسائلی که دانشجویان بین‌المللی علوم پزشکی در اوایل تحصیل با آن مواجه می‌شوند را زبان فارسی و آموختن آن دانست و افزود: مشترک بودن برخی کلاس ها با دانشجویان ایرانی موجب شده است دانشجویان خارجی مشارکت کافی را در کلاسها نداشته باشند. عدم تدریس برخی دروس اختصاصی به زبان‌های انگلیسی و کردی دانشجویان تازه وارد را با مشکلات عمده‌ای مواجه می کند که بدون رفع آن تحصیل با آرامش خاطر برای این دانشجویان فراهم نخواهد شد.

وی تصریح کرد: فراهم ساختن امکانات رفاهی لازم برای دانشجویان و افزایش فضای آموزشی در جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه نقش مهمی دارد.

"دکتر غلامی" معاون فرهنگی، دانشجویی نیز که در این دیدار حضور داشتند،به تلاش های انجام شده از سوی این معاونت در جهت برقراری امکانات لازم برای استفاده دانشجویان از خوابگاه در سال آینده اشاره و خاطر نشان کردند:در سال آینده دو خوابگاه با ظرفیت هر یک ۱۰۰ دانشجو برای دانشجویان دختر و پسر خارجی در نظر گرفته می شود.

وی در ادامه افزود: بیشترین سهم مشکلات دانشجویان خارجی در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و ارتباطی می‌باشد لذا دانشجویان باید به پوشش حرفه ای مناسب و رعایت مقررات توجه لازم را داشته باشند.

گفتنی است، فراهم ساختن امکانات لازم جهت افزایش فعالیت های کانون دانشجویان بین الملل و ارائه برنامه های مختلف توسط این کانون از دیگر خواسته های دانشجویان خارجی دانشگاه بود که در این جلسه مطرح شد.

محمد شوان فاضل، حسن سعید احمد و باخان بهاالدین عارف، سه دانشجوی خارجی بودند که به نمایندگی از سایر دانشجویان خارجی دانشگاه در این نشست حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.