یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

تجدید میثاق دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز با آرمان‌های سپهبد شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی

مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

باحضور دکتر محمد حسین صومی، حجت الاسلام کاملی‌فر، نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا و جمعی از دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا تبریز، مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور هیات رئیسه دانشگاه، مسئولان سپاه عاشورا، ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان، معاونان دانشگاه و استقبال بی نظیر اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در  روز شنبه، چهاردهم دی ماه سال جاری، در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد .

در ابتدای مراسم سلطان زاده، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ضمن تشکر از حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاهی و حجت الاسلام والمسلمین کاملی فر، نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا ، شهادت سپهبد سلیمانی به دست دولت جنایتکار آمریکا را محکوم کرد و در ادامه اظهار داشت: راه شهید سلیمانی را همواره ادامه خواهیم داد.

در ادامه این مراسم  پیام دکتر محمد حسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز  به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی توسط حمید راستی، مجری برنامه، به شرح زیر قرائت گردید. :

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَ ما بَدَّلوا تَبدیلًا

در میان مؤمنان مردمانی  هستند که بر سر عهدی که با خدای خویش بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر رساندند و در راه حق به شهادت رسیدند، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود  ندادند.

امروز در تداوم نبرد دایمی هابیلیان  وقابیلیان انسان بزرگی از تبار یاران واقعی امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی که زندگی پر بارش ترجمان و تبلور صداقت خلوص مردمداری ولایت پذیری وحدت و ظلم ستیزی بود باتوطئه واقدام مستقیم  شیطان بزرگ به دیدار معبود شتافت و همه دوستداران اسلام و انقلاب را داغدار کرد.

با نهایت تاسف و تاثر شهادت سردار بی بدیل اسلام وجبهه مقاومت اسلامی شهید حاج قاسم سلیمانی را خدمت امام عصر عج ، مقام معظم رهبری و همه آزادگان وظلم ستیزان تبریک و تسلیت عرض نموده و مطمئنیم بر اساس وعده الهی پیروزی نهایی از آن خداجویان مسئولیت پذیر بوده و در نهایت کید سردمداران ظلم وتجاوز به خودشان برمی گردد.

سپس سید عرفان حسینی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن قرائت بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریزدر پی شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانیگفت: شهید سلیمانی به دست دولت جنایت کار آمریکا به شهادت رسید در نتیجه باب مذاکره با امریکا تا ابد بسته شد و برای نسل ما که عکس سردار سلیمانی در جای جای زندگیمان نصب کردیم این خبر، بدترین خبر زندگی مان بود.

متن بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به شرح زیر است:

در تاریخ زندگانی بشر، تاکنون همواره بوده اند کسانی که با طغیان گری و سرکشی خود بر روح ستم دمیده اند تا آسمان تاریخ را ظلمانی و سیاه کنند و در تاریکی اندیشه ها به خیال خود بر اسب استبداد بتازند. در این بین همواره بوده اند کسانی سخت تر از صخره ها و پر فروغ تر از خورشید که چون ستارگانی بر قلب این آسمان تاریک نشستند و با آمدن خود، تاریکی جهل و ظلم را بیرون کردند. 

اینک در این برش از تاریخ به تماشای تقابلی دیگر در دنیای ظلم و ظلم ستیزی نشسته ایم، آمریکای جنایتکار و حامیان منطقه ای اش که در آتش کینه خود می سوزند، به خیال خود می خواهند عالمیان را به کام آتش بکشند و یوغ بردگی بر گردن آنان بیاوزند، اما غافل از این هستند که نمی سوزند، بلکه می سوزانند خرمن ظلم را و به خاکستر می کشند آتش استبداد را. 

اینبار هم آتش کینه دشمن زبانه کشید و شعله های غضبش منطق او را سوزاند، آمریکای جنایتکار به خیال باطل خود با به خاک و خون کشیدن سردار ما خواست روحیه حق طلبی را از آزاد مردان عالم بگیرد، "الحمد لله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء"

تیری که به دست سردار ما از چله کمان به سوی داعش رها شده است قلب اسرائیل را هدف گرفته و با سرعت پیش می رود و لحظه ای از حرکت نخواهد ایستاد. 

دشمن با این اقدام خود نشان داد که ادبیاتش ادبیات مذاکره نیست و چون سردار ما در مقابل او باید به مقاومت ایستاد. 

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز به نوبه خود ضمن محکوم کردن این جنایت اعلام می دارد گرچه ما از نبود سردارمان به سوگ نشسته ایم ولی از پای نخواهیم نشست، راه سردار سلیمانی ها همانا راه تبعیت تام از ولایت فقیه است، همچنان پرقدرت ادامه دارد. 

سخنران بعدی  این مراسم حجت الاسلام کاملی فر، نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا بود. وی با تبریک و تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی به محضر ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و همه دوستداران و عاشقان سپهبد سلیمانی، گفت: جا دارد از دکتر صومی، رئیس دانشگاه، حجت الاسلام خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  و بسیج دانشجویی به سبب برپایی این مراسم قدردانی نمایم.

 حجت الاسلام کاملی فر با اشاره به توصیف هایی که امام علی(ع) در وصف مالک اشتر و شهادت او به کار برده بود، ادامه داد: در حقیقت سردار سلیمانی نیز مالک اشتر ولی فقیه بود و امروز جهان اسلام و جبهه مقاومت در غم و ماتم این سردار سرافزار است. 

نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا با اشاره به اینکه رهبری انقلاب، فرماندهی بزرگ را از دست داده اند، افزود: این شهید بزرگوار، چهل سال با اخلاص کامل در راه اعتلای ایران، اسلام و جهان اسلام مجاهدت نمود. 

وی با بیان اینکه  شهادت سپهبد سلیمانی هم نیاز به تبریک و هم نیاز به تسلیت گفتن دارد، اظهار داشت: تبریک به این سبب است که شهادت مایه افتخار است و تسلیت هم به این مناسبت است که سردار و فرماندهی بزرگ و رشید را از دست داده ایم. 

کاملی فر با اشاره به اینکه سپهبد سلیمانی در عین اینکه فرمانده نظامی بود، دیپلماتی سیاسی، فرماندهی مردمدار و تئوریسین بود، ادامه داد: اسلام از این شهادت ها ضرر ندیده است و این شهادت ها همواره مایه بیداری و عظمت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا با بیان اینکه روح شهید سلیمانی، حرکت جدیدی را در جبهه انقلاب و مقاومت ایجاد خواهد کرد، افزود: رشادت های این سردار بزرگ به برکت ولایت فقیه و دوراندیشی ایشان، تحولی عظیم را در جبهه مقاومت باعث خواهد شد. 

وی، عزت و هویت امروز پیروان اهل بیت را در جهان و منطقه ناشی از رشادت های سردار سلیمانی و دیگر سرداران لشکر اسلام دانست و گفت: در سراسر جهان به همت و تدبیر این سردار شهید میلیون ها نفر تربیت شده اند و ظرفیت بزرگی را برای نظام جمهوری اسلامی ایجاد کرده اند. 

کاملی فر با اشاره به اینکه پیش از انتقام ما، انتقام خون حاج قاسم سلیمانی را جبهه مقاومت خواهد گرفت، ادامه داد: دشمنان، امروز، اسیران جمهوری اسلامی هستند و سیاست های منطقه ای آنها شکست خورده است. 

 نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا با اشاره به سرمایه گذاری کلان دشمنان در عراق و افغانستان، اظهار داشت: با این وجود، روسای این کشورها مخفیانه چون دزد به عراق و افغانستان می روند و تنها به پایگاه های نظامی خود می روند و همه اینها نشان از شکست آنها مقابل جمهوری اسلامی است. 

وی با بیان اینکه بدون لحاظ احساسات و با تکیه بر تدبیر و درایت، انتقام خون حاج قاسم سلیمانی را خواهیم گرفت، گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، انتقام سختی در انتظار دشمنان اسلام است. 

حجت الاسلام کاملی فر در ادامه سخنانش به فرمول موفقیت نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: این سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام (ره) که " پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد"، فرمول موفقیت ما هست.

نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا با اشاره به اینکه با عمل به این فرمول توانسته ایم از سختی و فتنه ها بگذریم، افزود: مطمئنا این شرایط اقتصادی سخت را که دشمن بر ما تحمیل کرده است و می خواهد مردم را ناامید کند، با صبر و تدبیر مسئولان و نقشه راه مقام معظم رهبری، تبدیلی به فرصت هایی برای پیشرفت و اقتدار نظام خواهیم کرد. 

کاملی فر در بخش پایانی سخنانش، حمایت و پشتیبانی مردم را سرمایه نظام معرفی کرد و گفت: نحوه مواجهه مردم با خبر شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و حضور پرشکوه و اشک آلود آنها در نماز جمعه و اظهار همبستگی با این سردار شهید، نشان می دهد که مردم حامی انقلاب هستند. 

در پایان این مراسم،  مداح اهل بیت، حاج مهدی خادم آذریان، با سرودن شعری زیبا در مدح و ستایش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باعث جاری شدن اشک حاضرین در مراسم شد و در ادامه با ذکر مصیبت از دست دادن حاج قاسم سلیمانی به مدیحه سرایی و مداحی پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.