چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

برگزاری نشست تخصصی با موضوع توسعه شرکت­های دانش بنیان در حوزه سلامت با حضور دکتر وطن ­پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت .

semnan

تخصصی با موضوع توسعه شرکت­های دانش بنیان در حوزه سلامت با حضور دکتر وطن­ پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، دکتر سلیمانی دودران معاون دفتر توسعه فناوری سلامت، دکتر شادنوش ریس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر رشیدی پور معاون تحقیقات و فنآوری دانشگاه و جمعی از اعضای هیئت علمی، مسئولین واحدهای فناور مرکز رشد و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سالن همایش ستاد دانشگاه برگزار شد.

در ابتدا دکتر رشیدی پور معاون تحقیقات و فنآوری دانشگاه در این نشست ضمن بیان پتانسیل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، بر اهمیت توسعه فناوری دانشگاه و لزوم ارتباط تنکاتنگ و هر چه بیشتر دانشگاه با صنعت تاکید و گزارش مختصری از فعالیتهای انجام یافته در این زمینه ارایه نمود.

دکتر وطن­‌پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، ضمن بیان سیاستهای وزارت بهداشت در حوزه توسعه فناوری بر حمایت هر چه بیشتر از این بخش تاکید کرد.

وی به اهمیت تشکیل شرکت­های دانش بنیان و حمایت­هایی که از این شرکت­ها می شود، اشاره و تشکیل شرکت­های دانش بنیان را یکی از راه­های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از پژوهشگران و دانشجویان خواست با ورود به این حوزه ضمن اشتغالزایی با توکل به نیروی داخل، بخشی از مسایل و مشکلات کشور را مرتفع سازند.

سپس شرکت کنندگان در این نشست، ضمن بیان سئوالاتی، به وجود برخی مشکلات در این زمینه اشاره نمودند که جناب آقای دکتر وطن پور ضمن پاسخگویی به سئوالات مطرح شده در جهت بهبود شرایط راهکارهایی را ارایه داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.