چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷

همایش "دنیای گل" باموضوع اعتیاد و مواد مخدر جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

همایش دنیای گل

با هدف آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با ماده خطرناک گل، مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران، همایشی با عنوان "دنیای گل" و با موضوع اعتیاد و مواد مخدر جدید در این دانشگاه برگزار کرد.

به گزارش مفدا تهران، این همایش به همت مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان، با موضوع اعتیاد و مواد مخدر جدید، در مسجد امام علی(ع) کوی علوم پزشکی تهران برای دانشجویان دختر و پسر دانشگاه برگزار شد.

داود زبرجد، دبیر اجرایی این همایش گفت: با توجه به شیوع مصرف ماده مخدر جدید گل در جامعه و احتمال سرایت آن بین دانشجویان، مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان،  اقدام به برگزاری این همایش کرد.

سخنران همایش، دکتر بهرنگ شادلو روانپزشک مرکز ملی مطالعات اعتیاد، جهت آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با این ماده خطرناک سخنان مبسوطی ارایه داد که با استقبال خوب دانشجویان همراه بود.
دکتر شادلو، ابتدا پیرامون مواد مخدر و اعتیاد و به دنبال آن معرفی ماده مخدر جدید گل که تغییر ژنتیکی یافته ماری جوآنا است، صحبت کرد و سپس به مباحثی همچون پیدایش گل، علت‌های شیوع، عوامل بازدارندگی، خطرات مصرف و انواع پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی که در این رابطه در ایران و کشورهای خارجی انجام شده است، پرداخت.
از نکات حاشیه‌ای و قابل توجه این همایش، ایفای نقش دو دانشجو و مباحثه درباره مصرف و یا عدم مصرف ماده مخدر گل بود که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

گفتنی است، مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان قصد دارد با توجه به ضرورت و استقبال خوب دانشجویان، این همایش را هر ساله با کیفیت بهتری جهت دانشجویان دانشگاه خصوصاً دانشجویان خوابگاهی برگزار کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.