یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

گفت و گو با دانشجوی پرافتخار دانشگاه

ناهید مهران، حائز رتبه برتر جشنواره خیام شد

20200105_114032.jpg

اشاره: ناهید مهران دانشجوی مقطع دکتری رشته سلامت باروری دانشگاه است که در دومین جشنواره پایان نامه های برتر خیام در شهریور ماه سال جاری شرکت کرده و موفق به کسب رتبه برتر شده است، به همین بهانه سرویس آموزشی و پژوهشی مفدا بهشتی گفت و گویی کوتاه با این دانشجوی پژوهشگر انجام داده است؛ که توجه شما را به آن جلب می کنیم.

ناهید مهران در ابتدای این گفت و گو  بیان کرد: متولد سال ۱۳۵۹ در تهران، مدرک کارشناسی مامایی خود را در سال ۱۳۷۹ از دانشگاه علوم پزشکی کاشان و مدرک کارشناسی ارشد را در همین رشته در سال ۱۳۸۴ از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت کرده ام. وی افزود: حدود ۴ سال در بخش زایمان بیمارستان های شهید بهشتی و زایشگاه شبیه خوانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مشغول به کار بودم و ۱۵ سال  است به عنوان عضو هیات علمی گروه مامایی دانشگاه علوم پزشکی قم، به امر آموزش دانشجویان پیراپزشکی، پرستاری و مامایی مشغول هستم.

مهران در ادامه با اشاره به برخی تجربیات خود به عنوان معاون دانشجویی و فرهنگی، سرپرست فن آوری سلامت، سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی و ... در دانشگاه علوم پزشکی قم، اظهار کرد: چاپ بیش از ۳۰ مقاله فارسی و انگلیسی در مجلات داخلی و خارجی، ارائه بیش از ۶۰ مقاله در همایش ها و سمینارهای داخلی و خارجی و اتمام بیش از ۲۰ طرح تحقیقاتی گوشه ای از فعالیت های پژوهشی این جانب است.

این برگزیده جشنواره خیام بیان کرد:  علاوه بر دارا بودن مدارک متعدد زبان انگلیسی، کار تالیف «راهنمای مامایی در بارداری» ترجمه کتاب « اصول پرستاری کوزیر» ویراستاری کتاب « غربالگری در بیماری های زنان و مامایی» را هم به عهده داشته ام. از دیگر سوابق دانشجویی و کاری من به رتبه های برتر متعددی در زمینه های مختلف از جمله سمینارهای دانشجویی، جشنواره آموزشی مطهری، مامای برتر، پژوهشگر برتر، بانوی نمونه استانی، استاد نمونه و ... می توان اشاره کرد.

ناهید مهران در ادامه گفت: جشنواره خیام که به حکیم عمر خیام نیشابوری منتسب است هرساله در روز اول شهریورماه که سال روز بزرگ داشت این حکیمِ عالی قدر ایرانی است برگزار می شود و  بعد از بررسی پایان نامه های ارسالی توسط هیات داوران، پایان نامه هایی را که حائز رتبه برتر شوند در گروه های مدیریت، علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه،  پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و نیز کشاورزی و منابع طبیعی معرفی کرده و با اهداء لوح و تندیس و سایر جوایز مورد تقدیر قرار می دهند.

این دانشجوی پرتلاش دانشگاه، به نحوه شرکت خود در این جشنواره اشاره کرد و گفت:  امسال نخستین بار بود که در این جشنواره شرکت کردم و با این که هنوز کار دفاع از پایان نامه ام به پایان نرسیده بود، توانستم به لطف و یاری خدا، حد نصاب امتیازات لازم را از هیأت داوران کسب کنم و حائز رتبه برتر شوم که در این جا لازم است از استادان عزیزم، دکتر حاجیان، دکتر سیم زر و دکتر علوی مجد تشکر کنم.

مهران در ادامه توضیح داد که  تا قبل از شرکت در این جشنواره، از وجود چنین جشنواره ای در کشورکه پایان نامه های برتر را در حیطه های مختلف انتخاب کند خبر نداشتم. تا این که یک روز ایمیلی از طرف جشنواره دریافت کردم و  بعد از مشورت با استاد راهنمای خود، دکتر حاجیان، قرار شد فایل فشرده پایان نامه ام را ارسال کنم و شانس خود را بیآزمایم. بعد از چند روز به من خبر دادند پایان نامه ات توانسته حد نصاب امتیازات را ازهیات داوران کسب کند و به عنوان پایان نامه برتر انتخاب شود.

این دانشجوی برگزیده با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی این جشنواره افزود:  به نظرم بسیار بهتر بود که  اطلاع رسانی جشنواره کمی جامع تر باشد. من خودم با این که سال هاست در دانشگاه تدریس می کنم این جشنواره را نمی شناختم و بعدها هم که از همکاران پرس و جو کردم کسی اطلاعی از این جشنواره نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  این گفت و گو را در اطلاع رسانی چنین جشنواره هایی به سایر دانشجویان در شرف دفاع از پایان نامه، موثر دانسته و بیان کرد: از کلیه استادان  به ویژه استادانی که مسئولیت راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها را قبول می کنند، درخواست می کنم که چنین فرصت هایی را به اطلاع دانشجویان برسانند.

وی در پایان گفت: از شما و سایر مسئولین بسیار سپاسگزارم که با مصاحبه با امثال من و درج چنین خبرهایی، علاوه بر آگاه کردن سایر دانشجویان جهت استفاده از این فرصت ها، به دانشجوی رتبه آور نیز حس خوب ارزشمند بودن را القا می کنید و با افزایش اعتماد به نفس آن ها، زمینه  پیشرفت های بیشتر در آینده را برایشان فراهم می کنید.

مصاحبه: حسن دانشمند

کارشناس روابط عمومی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.