چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳

مسئول فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج دانشجویی کشور:

دومین کنگره ملی بزرگداشت ۵ هزار شهید دانشجو برگزار می‌شود

نشست کنگره شهدای دانشجو

مسئول فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: دومین کنگره ملی ۵ هزار شهید دانشجو در سطوح ملی و دانشگاهی اوایل سال ۹۶ برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا بوشهر، امیر وجدانی نیا در نشست ستاد کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان بوشهر افزود: کنگره ملی شهدای دانشجو، یک رویداد خوب و فراگیر در حوزه فرهنگ و آموزش عالی کشور است که اولین آن در سال ۹۳ با مشارکت همه دستگاه‌های دانشگاهی به دبیری بسیج دانشجویی در ۵۰۰ دانشگاه کشور برگزار شد و دومین آن نیز در سه‌ماهه اول سال ۹۶ درسطح کشور برگزار می‌شود.

  وی بیان داشت: آموزش عالی کشور این افتخار را دارد که حدود ۵ هزار دانشجو تقدیم انقلاب اسلامی کند و بیش از ۷۰ تن از این عزیزان شهدای مدافع حرم هستند که جان خود را تقدیم اهداف جهانی انقلاب اسلامی کردند.

 وجدانی نیا گفت: فضای فرهنگی، اجتماعی امروز کشور به‌ویژه فضای آموزش عالی به‌شدت نیازمند اصلاح است و در این میان دانشجویان، نیازمند داشتن الگوهای عملی هستند و شهدای دانشجو می‌توانند یک الگوی کامل رفتاری برای دانشجویان امروز باشند.

 مسئول فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج دانشجویی کشور افزود: در میان شهدای دانشجو، شهدای نخبه در سطوح بالای علمی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حضور دارند و محوریت محتوای دومین کنگره ملی شهدای دانشجو پیرامون شهدای دانشجوی مدافع حرم است که تلاش می‌کنیم با معرفی این شهدا و بررسی سیره زندگی آنان، الگوهای رفتاری خوبی برای دانشجویان ارایه دهیم.

وی افزود: در اولین کنگره شهدای دانشجو در سال ۹۳ بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب، بیش از ۲۰۰ برنامه تلویزیونی، بیش از۵۰ قطعه موسیقیایی، فیلم کوتاه، نمایشنامه و بیش از ۴۰ جشنواره ورزشی برگزار شد.

 مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی کشور افزود: در برگزاری کنگره‌های شهدای دانشجو، نکات مهمی مانند مشارکت حداکثری مخاطبان، دیدار با خانواده شهدا، پوشش و فضاسازی رسانه‌ای، دوری از تشریفات، شرکت مدیران دانشگاه‌ها و برنامه‌ریزی مناسب در خوابگاه‌های دانشجویی باید مدنظر قرار گیرد.

 در ابتدای این نشست مدیر دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گزارشی از روند تشکیل ستاد کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان بوشهر ارایه کرد و گفت: محورهایی که در جلسات قبل به آن پرداخته‌شده عبارتند از: الگوسازی شهدا برای دانشجویان و بیان ویژگی‌های اخلاقی شهدا، چاپ آثار و تصاویر زندگینامه شهدا، برپایی نمایشگاه خوشنویسی نقاشی و عکس، برگزاری مسابقات ورزشی، شب‌شعر، شروه‌خوانی و خاطره گویی از برنامه‌های این کنگره است.

 محمدی محمدمهدی افزود: ساخت فیلم مستند، برگزاری نمایشنامه خیابانی و نام‌گذاری یک خیابان به نام شهید شاخص دانشجویی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر است.

در نشست ستاد کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان بوشهر که با حضور نمایندگان دانشگاه‌های استان بوشهر برگزار ‌شد، هر یک از اعضا نظرات خود را پیرامون برگزاری بهتر این کنگره ارایه دادند و پیشنهادهای رسیده برای برگزاری این کنگره را موردبررسی قرار دادند.

انتهای پیام. س/ ر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.