دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲

اعلام زمان‌بندی و سالن‌های برگزاری دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

المپیاد

زمان‌بندی و سالن‌های محل برگزاری مسابقات دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد.

به گزارش مفدا، این المپیاد ورزشی با ۱۵ رشته ورزشی دارت‏، لیوان چینی، طناب زنی، فوتبال روی میزی، داژبال، فریزبی‏، بسکتبال سه نفره، فوتبال گل کوچک، تنیس با دست مخالف، روبیک، طناب کشی، پله نوردی، آمادگی جسمانی، شطرنج سرعتی و والیبال دو نفره برگزار خواهد شد.

مسابقات مختلف این دوره از المپیاد طی روزهای ۶ تا ۱۰ اسفند ماه در محل‌های از پیش تعیین شده برگزار خواهد شد.

رشته والیبال ۲ نفره در روزهای ۶ تا ۱۰ اسفند ماه در سالن ورزشی مجتمع رفاهی وزارت کشور واقع در خزرآباد ساری برگزار خواهد شد.

رشته بسکتبال ۳ نفره در سالن خزرآباد مجتمع فرهنگی و تفریحی صندوق رفاه وزارت بهداشت در ساعات از پیش تعیین شده برگزار می‌شود.

در رشته فوتبال گل کوچک، که طی روزهای ۶ تا ۱۰ اسفند ماه برگزار خواهد شد محل برگزاری این رشته سالن علی‌ابن ابی‌طالب(ع) دانشگاه علوم پزشکی ماندران می‌باشد.

مسابقات تنیس روی میز این دوره از المپیاد امسال طی روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه از ساعت ۹ تا ۱۳ در سالن حجاب اداره کل تربیت بدنی استان مازندران برگزار خواهد شد.

در رشته فریزبی که طی روزهای ۷ و ۸ اسفند ماه در خزرآباد ساری برگزار خواهد شد محل برگزاری این رشته دانشگاه آزاد اسلامی است که این مسابقات در روزهای مذکور از ساعت ۱۴ تا ۲۱ انجام خواهد شد.

داژبال از دیگر رشته‌های پرطرفدار ورزش‌های همگانی است که در دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت گنجانده شده است. مسابقات این رشته در سالن حجاب اداره کل تربیت بدنی استان مازندران طی روزهای ۷ تا ۱۰ اسفند ماه برگزار می‌شود.

طناب زنی نیز از جمله دیگر رشته‌های تعیین شده در دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ویژه دختران است که این رشته در دو روز طی روزهای ۶ تا ۷ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

در رشته طناب کشی که طی روزهای ۷ تا ۱۰ اسفند ماه برگزار خواهد شد این رشته ورزشی در سالن خزرآباد طی این چهار روز از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار می‌شود.

میزبانی محل برگزاری مسابقات فوتبال رومیزی این المپیاد ورزشی  سالن مهد خررآباد است که این مسابقات در سه روز طی روزهای ۶ تا ۸ اسفند ماه انجام خواهد شد.

در شطرنج سرعتی که یکی دیگر از رشته‌های پرطرفدار المپیاد است این مسابقات طی دو روز در روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه از ساعت ۹ تا ۱۴ برگزار خواهد شد و شطرنج بازان می‌بایست در این دو روز با یکدیگر رقابت کنند.

پله نوردی، دارت، روبیک و لیوان چینی از دیگر رشته‌های ورزشی این دوره از المپیاد است که به ترتیب در محل ساختمان امارت شهرداری، مجتمع خزرآباد، سالن آمفی تئاتر خزرآباد و سالن اجتماعات خزرآباد در روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه برگزار می‌شود.

ورود کلیه تیم‌های ورزشی به دومین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور روز پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۲۰ می‌باشد و جلسه هماهنگی و قرعه کشی ساعت ۲۱ انجام خواهد شد.

نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی  دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  در روزهای ۵ تا ۱۱ اسفند در خزرآباد ساری برگزار خواهد شد.

۵۶ تیم از دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی برای حضور در این المپیاد اعلام آمادگی کرده‌اند.