دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲

برگزاری اردوی جهادی به مناطق محروم در دانشگاه علوم پزشکی کرمان

اردوی خدمت رسانی

به همت "کانون دانشجویی گنجینه" و "کانون لبخند" دانشگاه علوم پزشکی کرمان، اردوی خدمت‌رسانی به روستاهای محروم بخش شهداد این استان برگزار شد.

به گزارش مفدا کرمان، این اردو با برنامه ریزی اداره فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و به سرپرستی "محمدرضا نواده"، در دو بخش فرهنگی و سلامت به مدت سه روز از ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه در روستاهای محروم بخش شهداد کرمان برگزار شد.

تیم‌های خدمت‌رسانی در بخش سلامت شامل: کارگروه‌های پرستاری و مامایی، داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی، تغذیه و بهداشت و در بخش فرهنگی شامل: کارگروهای هنری، فرهنگی، اجتماعی، آسیب شناسی، انگیزشی، ورزشی، نشاط و سرگرمی، به ساکنان محروم این مناطق خدمات ارایه دادند.

در روز اول این اردو جهادگران به روستای شفیع آباد بخش شهداد و هفت روستای نزدیک به این روستا خدمات ارائه دادند.

روز دوم و سوم نیز به ترتیب با مرکزیت روستای شورآباد و روستای رودخانه بخش شهداد خدمات پزشکی و برنامه های فرهنگی انجام شد.

همچنین در سومین روز از این اردو با اطلاع رسانی به تمامی روستاهای منطقه، برنامه پیاده‌روی برگزار شد و به تعدادی از شرکت‌کنندگان از طرف معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بخشدار شهداد جوایزی اهدا شد.

گفتنی است، در مجموع بیش از ۱۵۰۰ نفر از خدمات پزشکی دانشجویان جهادگر، شامل معاینات قلب و ریه، چشم، گوش، قند و فشار خون و هپاتیت استفاده کردند.  

در بخش دندانپزشکی نیز ۲۲۰ نفر از روستاییان معاینه و از خدمات این بخش بهره مند شدند.

در بخش فرهنگی هم نزدیک به یک هزار نفر از برنامه‌های فرهنگی اردو استفاده کردند و بیش از ۵۰۰ هدیه فرهنگی از جمله کتاب داستان، توپ و... به کودکان و نوجوانان این مناطق اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.