جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴

انتخابات "خانه نشریات" منطقه جنوب شرق برگزار شد

انتخابات

انتخابات «خانه نشریات‌دانشجویی» در منطقه جنوب شرق کشور روز جمعه ۲۹ آذرماه ۹۸ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد و برگزیدگان آن شناخته شدند.

به گزارش مفدا، نشست تخصصی خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت در منطقه جنوب شرق، روز جمعه ۲۹ آذرماه ۱۳۹۸ به میزبانی دانشکده علوم‌ پزشکی زاهدان برگزار شد.

در انتخابات این نشست از بین ۶۷ مدیر مسؤول نشریات دانشجویی که مجاز به شرکت در انتخابات خانه نشریات دانشجویی در دانشگاه‌های و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه جنوب شرق کشور بودند هفت مدیر مسؤول کاندیدای این انتخابات شده و دیگر مدیران مسؤول نشریات دانشجویی این منطقه به آنها رأی دادند.

 پس از شمارش آرا، از مجموع ۴۷ رای ماخوذه «محمد باهری از دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان» با ۳۷رای، «فاطمه میری کمک از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان» با ۳۵ رای و «علی رستم آبادی از دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان» با ۳۲ رای و با کسب بیشترین آرای مأخوذه، به عنوان نمایندگان مدیران مسؤول نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه جنوب شرق کشور در خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، انتخاب شدند.

نشست تخصصی خانه نشریات در منطقه جنوب شرق با حضور دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان، سیرجان، رفسنجان، جیرفت، زابل و ایرانشهر برگزار شد. در این دوره سه کارگاه با موضوع‌های "تولید محتوا" باحضور دکتر محمدهادی عباسی، "طراحی و گرافیک" محمدهادی شیروانی و "حقوق نشریات" حجت حجازی‌زاده برگزار می‌شود.

خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۴ با ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، تشکیل شد و متشکل از ۳۰ نفر از مدیران مسؤول نشریات دانشگاهی منتخب مناطق جغرافیایی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند به طوری که انتخابات مناطق در ۱۰ منطقه جغرافیایی برگزار می‌شود و از هر منطقه ۳ نفر به عنوان نمایندگان مدیران مسؤول نشریات دانشجویی به عضویت خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، در می‌آیند.

شورای عمومی خانه نشریات متشکل از ۳۰ نماینده (از هر قطب کشور۳ نفر) است که در میان خود انتخاباتی برگزار کرده و یک شورای مرکزی هفت نفره انتخاب می‌کنند. در ادامه کسی که بیشترین رأی را در بین اعضا شورای مرکزی به‌دست آورد به عنوان «دبیر خانه نشریات‌دانشجویی وزارت بهداشت» انتخاب می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.